Ana1
SağlıkVücut Bakımı

Varisin Kötü Görünümünü Azaltacak Formül Var Mı?

Varisin Kötü Görünümünü Azaltacak Formül Var Mı?

Varisten korunmak için altın niteliğinde yöntemler

Kadınların en hoşuna gitmeyen şey, etek ya da elbise giydiklerinde bacaklarının iyi ve güzel görünmemesidir. Bu nedenle de bacaklarının görünümünü olumsuz etkileyecek etkenleri ortadan kaldırmak için cilt bakımı konusunda son derece dikkatli davranırlar. Ancak kimi zaman bacaklardaki varis hoş olmayan sürprizler yapabilirler. İşte bu istenmeyen durumdan kurtulabilmek için altın niteliğinde tavsiyeler.

Beslenme alışkanlığı değiştirilmeli

Her şeyden önce beslenme alışkanlığını yeniden gözden geçirmek gerekir. Sadece varisler için diğer güzellik sırları için de oldukça faydalı olacak bir yöntemdir. Varis oluşumuna zemin hazırlayan durumlardan bir tanesi kabızlıktır. Bu nedenle kabız olmamak için lifli gıdaların tüketimi önemlidir. Balığın mümkün olduğunca fazla tüketilmesi ve taze sebzeyle meyve yenilmesi de olumlu yönde destekleyici unsurlardır. Şeker ve tuzun sağlığa olan negatif etkileri herkes tarafından bilinir. Varis için de aynı durum söz konusudur. Bu yüzden şeker ve tuzdan uzak durmak vücut sağlığı için faydalı olacağı gibi, varislerin azalmasında da yararlı olur. Bol su içmek hem vücudun geneli hem de varislerin oluşumunun önlenmesi adına etkili yöntemler arasındadır. Sigara ve alkol tüketimi ise, mümkün olan en az orana indirilmelidir. Çünkü bu iki faktör kan damalarının genişlemesini sağlamaktadır.

Hayatınızda spora yer açın

Kadınlar için spor yapmak aslında vücudun pek çok bölgesindeki farklı sorunların ortadan kalkması için güzellik sırları arasında bulunan yardımcı bir aktivitedir. En basit egzersiz ise, yürüyüştür. Tempolu yapılacak olan 20 dakika sabah ve akşam yürüyüşleri, selülitlere iyi geleceği gibi bacak sağlığı için de önemli bir spor aktivitesidir. Bisiklete binme imkanı olanlar, bu durumu kesinlikle değerlendirmelidir. Ayrıca yüzmenin de vücudun tamamını çalıştırdığı profesyoneller tarafından da onaylanan bir spordur.

Kıyafet tarzını değiştirmek iyi gelecektir

Mümkün olduğunca dar kıyafetlerden kaçınmak, damarlardaki kan dolaşımının dengesinin bozulmasını engelleyecektir. Bel çevresi, kasık bölgesi ve bacakları sıkacak dar kıyafetler giymemek damarlardaki kan dolaşımının daha rahat yapılmasını sağlayacaktır.

Soğuk duş kan dolaşımını hızlandırır

Gün sonunda yorgun düşen bacakların kalp seviyesinden yukarı kaldırılarak kısa bir süre dinlendirilmesi, kan dolaşımının düzenlenmesi için iyi gelen yöntemler arasında yer alır. Bununla birlikte bacaklara akşamları soğuk suyla duş aldırmak da kan dolaşımının hızlanmasını sağlayacaktır. Ayrıca mümkün olduğunca sıcak suyla duş almamak, cilt bakımı ve vücut güzelliği için de artı sağlayan bir durum olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu