Ana1
Erkek

Tıraş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tıraş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Erkek bakımından tıraşın önemi tartışılmaz. Ancak özellikle evde tıraş olmayı seçenler için cilt tahriş riski söz konusu olabilmektedir. Sizlerde her zaman etkili ve doğru bir bakım ile bu olumsuz durumlar karşılaşmama ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Şimdi gelin size neler yapmanız gerektiğinden bahsedelim.

Ilık Su ve Losyon Kullanın

Tıraşınız bittikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyin. Suyun aşırı sıcak olmamasına özen gösterin. Bu husus cildin tahrip olması ve kırmızı lokal lekelerin oluşmasında yardımcı olacaktır. Bakımın mükemmel olması için piyasada bilinen ve içerik bakımından ferahlatıcı tesiri yadsınamaz losyonlar kullanın. Zevkinize hitap edecek koku aromaları ile aynı zamanda hoş bir esansı da cildiniz de hapsetmiş olabilirsiniz. Genel olarak zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı özüne sahip losyonların cildi besleme niteliğinde bilinmektedir. Parlak, solgun olmayan ve canlı bir cilt için her traş sonrasında bir miktar sürün ve cilde yavaş parmak ucu masajı yaparak yedirin. Böylece en üst düzey korumayı da zahmet çekmeden yapma ayrıcalığını keşfedin.Karma Cilt Bakımı için idealdir.

Bakım Maskeleri Yapın

Yine memnun kalacağınız sonucu elde etmek üzere doğal ve farklı karışımlar ile cilt bakımı maskesi yapmak iyi gelebilir. Kusursuz bakımın önemli başlığı olan maskeleri evde kendinizin yapmanın dışında traş için gittiğiniz kuaför salonlarında da hizmet olarak talep edebilirsiniz. Daima genç ve diri bir cilde böylelikle kavuşmayı da başarmış olacaksınız. Dikkat etmeniz gereken şey ise doğru maske uygulaması ve zamanlamasını ihmal etmemektir.

Kremler ve Traş Kolonyaları

​​​​​Alternatifler içinde bulunan kremler de yeteri düzeyde gerek duyulan cilt yağlanmasını sağlaması bakımından katkı verebilir. Yine özellikleri ile daima tercih sebebi olacak traş kolonyaları da elinizin altında kendisine yer bulmalıdır. Bu nedenle bilinen, popüler ve tüm dermatolojik testlerden başarı ile geçmiş, tavsiye edilen firmalara yönelebilirsiniz. Kendinize değerli olduğunuzu tattıracak ve her an cildiniz ile övünmeniz de rol oynayacak bu yöntemler artık güzellik sırlarını bulmada da pusula görevini layığıyla yerine getirecektir. Traş sonrasını artık dert etmeyin ve yüzünüzü güldürecek bu yöntemlerden birini tercih edin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu