Ana1
Cilt Bakım TavsiyeleriCilt MaskeleriCilt Sorunları

Ten Rengimi Nasıl Açabilirim?

Ten Rengimi Nasıl Açabilirim?

Cildinizin doğal rengini melanin pigmenti belirlemektedir. Melanin pigmenti üzerinde etki eden pek çok faktör yer almaktadır. Ciltte oluşan lekelerden neredeyse herkes şikâyetçidir. Güneş lekeleri, sivilceler ve akneler neredeyse kadınların korkulu rüyası haline gelmiştir. Söz konusu yüz olduğu zaman lekelerden kurtulmak için profesyonel güzellik merkezlerinde cilt bakımı yapılabildiği gibi evde doğal yöntemlerle de cilt rengi açılabilmektedir.

Cilt Rengi Açma Yöntemleri

Doğal güzellik sırları olmasının yanı sıra kimyasal peeling veya cilt rengi açıcı kremler ile cilt rengi açılabilmektedir.  Orta derecede, yüzeysel ve derin düzey olmak üzere üç çeşit kimyasal peeling yapılabilmektedir. Ayrıca kimyasal peeling ile derini yapısı da düzeltilmektedir. Deriye uygulanan solüsyonla cildin üst tabakası soyularak daha da sağlıklı cilde dönüşmesi sağlanmaktadır. Kadınlar çoğunlukla daha güzel ve zarif görünen açık renkli cildi daha çok sevmektedir.
 
Doğal Yöntemlerle Cilt Rengini Açma

Kimyasal peeling yöntemi ile ten rengi açtırmak istemeyenler doğal yöntemleri kullanabilir ayrıca, Parlak bir cilt için ne yapılmalı? sorusunada cevap bulmaktadırlar. Her şeyden önce ciltlerini güneş ışınlarından koruyarak cilt bakımına  başlamaları gerekir. Özellikle öğle saatlerinde aşırı güneş ışığına kalan ten çabuk koyulaşmaktadır. Güneş ışınları dışında bazı çevresel dış etkenler,  yanlış ve kalitesiz kozmetik ürünlerinin kullanımı ve kuru cilde sahip olmak cildin daha koyu görünmesine neden olmaktadır. Bu yüzden düzenli olarak cildi nemli tutmak ve cildi ölü hücrelerden korumak için cilde masaj ve cilt bakımı yaptırılmalıdır. Evde hazırlayabileceğiniz birkaç karışım ve kür ile de istediğiniz açık renkli cilde sahip olabilirsiniz. Fakat bu yöntemleri peeling yöntemine ihtiyaç duymadığınız zamanlarda uygulamanız gerekir. Evde uygulayabileceğiniz doğal güzellik sırları şunlardır;

1.Bal ve yoğurt karışımı; bu karışımın içinde cildin ihtiyaç duyduğu besinler bulunmaktadır. Cilde açık rengi veren laktik asit de sadece yoğurtta bulunmaktadır. Haftada iki üç gün bu karışımı cildinize uyguladığınız zaman daha canlı ve nemli bir cilt yapısına sahip olacaksınız.

Bal Yoğurt
Bal Yoğurt

2. Limon; limonun içinde yoğurt gibi cildi besleyen ve beyazlaşmasını sağlayan beyazlatıcı asitler bulunmaktadır.  Limonun suyunu haftada iki üç kez pamuk yardımı ile cildinize uygulayarak cilt renginizi açabilirsiniz. Fakat cildinde yarası olanlar ve hassas cilt yapısına sahip olanlar limon yöntemini tercih etmemeliler.

Limon
Limon

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu