Ana1
Erkek

Takım Elbise Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Takım Elbise Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özel günlerin ve resmi ortamların vazgeçilmez tarzlarından olan takım elbise iş hayatının da en önemli ihtiyaçlarından biridir. Şık bir takım elbise kişiyi bulunduğu ortamda diğerlerinin bir adım önüne çıkarırken yanlış seçilmiş bir takım elbise ise olumsuz bir algı yaratmaya yetecektir. Bu neden ile takım elbise seçimi oldukça dikkat ve özen gerektiren bir konudur.

Ciddi ve Karizmatik Bir Görüntü

Özellikle iş ortamında kullanılacak bir takım elbise seçimi yapılacak ise mutlaka siyah ya da lacivert tonlar tercih edilmelidir. Koyu tonlu takım elbiseler hem karizmatik görüntüyü arttırır hem de ciddiyeti korur. Ayrıca açık renkli tasarımlara göre koyu renge sahip olan takım elbiseler daha uzun ve zarif bir görüntü yakalamayı sağlayacaktır.

            Takım elbise seçimi yapılırken mutlaka modayı takip etmek gerekir. Son yıllarda pek çok erkek tarafından talep gören dar kalıp takım elbiselerin daha modern ve şehirli bir hava verdiğini unutmamak gerekiyor. Ayrıca dar kalıp bir takım elbise tercih edilmiş ise kravatında genişliğinin dar olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi halde birbirine karışmış gözü yoran bir tarz elde edilir. Takım elbise ceketinin omuzlara tam olarak yerleşmesi gerekiyor. Bu noktada omuzların ne aşağıda kalması ne de yukarı çıkması uygun olur. Omuzları aşağı düşen bir ceket potluk yapacağı gibi omuz kesimi yukarıda kalan ceket ise dar olacağı için sıkacak ve rahat hareket etmeyi engelleyecektir.

Omuzlar takım elbisenin sizin vücudunuz ile uyumlu olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak bir belirleyicidir.

Aksesuarlar ile Uyumu Yakalayın

Takım elbise tamamlayıcıları ile bir bütündür. Bu neden ile özellikle ceketin üst cebine yerleştirilen mendil şık bir görüntü elde etmeye yardımcı olacaktır. Fakat dikkat edilmesi gereken konu ise mendil ile takımın aynı kumaştan yani aynı desenden olmamasıdır. Takımın rengi ile uyumlu fakat farklı tonlarda bir mendil ciddiyeti korur.

Son olarak ise takım elbise seçiminde ceket kol boyu ve pantolon paça uzunluğuna da dikkat edilmesi gerekir. Ceket kol boyu gömlek manşetini çok az gösterecek uzunlukta tutulmalıdır. Pantolon paçası ise ayakkabının üzerine hafif dökülmelidir. Bu doğrultuda yapılan bir seçim ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu