Ana1
Saç Renkleri ve Boyaları

Son Zamanların Modası Ombre Ve Sombre

Son Zamanların Modası Ombre Ve Sombre

Ombre Saç Modeli

Son dönemlerde popüler hale gelen ombre saç modeli, Fransızcada gölge anlamına gelmektedir. Anlamı gölge olsa da, koyudan açığa doğru keskinleşen şekilde tercih edilmektedir. Saç modelleri arasında çok büyük bir popülariteye kavuşan ombre saç modeli,  şık duruşu ile de dikkat çekmektedir.

Ombre
Ombre

Her yaştaki kadının rahat bir şekilde kullanabileceği ombre saç modelleri, krepe balyaj ismi ile de bilinmektedir. Zor bir model olan ombre saçları yaptırabilmek için uzman kişileri seçmek gerekmektedir.

Ombre saç modellerinde saç dipleri koyu tonlarda olurken, saç uçları ise birkaç ton açık renklerde olmaktadır. Bunun tam tersi olarak, birbirine zıt olan renklerin uyumu da ombre saç modelleri arasına girmektedir.

Ombre saç, saçlar uzun süre boyanmamış ya da kesilmemiş gibi bir görüntü sunmaktadır. Doğal görünmesinin nedeni de budur. Ombre saç modelleri arasında kızıl ombre, karamel ombre, sarı ombre, siyah saça ombre gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Ombre saçlarda açıktan koyuya doğru geçiş yapılabilirken, koyu renkten de açık renge geçişler yapılabilmektedir. Bu tamamen kişinin kendi isteğine göre değişmektedir. Beyaz tenli olan bayanların tercihi kızıl ombre olabilir. Ten rengi koyu olan bayanlar ise karamel ombre seçebilirler.

Sombre Saç Modeli

Ombre kelimesine ‘’ subtle ‘’ kelimenin eklenmesi ile oluşan sombre saç modelinde belirgin renk farklılıkları yoktur. Sombre saçlarda, saç geçişlerinde keskin farklar yoktur ve gölgeler gizli olarak yapılır.

Sombre
Sombre

Son dönemlerde ombre saçlar kadar popüler olan sombre saçlar, abartısız saç modellerini tercih eden kişiler için idealdir. Sonbahar – Kış sezonu için en uygun saç modellerinden biri sombre saç modelleridir.

Daha yumuşak hatlara sahip olduğu için özellikle kış aylarında tercih edilir. Saçları hafif dalgalı olan bayanlar için ideal olan sombre saç modeli, gizli gölgeleri sayesinde çok doğal bir görüntü sunmaktadır. Çok iddialı olmayan sombre saç modeli, sade güzelliği ile estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Sombre, ombreye göre daha az renk tonu içermektedir. Bu nedenle sadeliği sevenlerin ilk tercihi sombre olmaktadır. Her iki saç şeklinin de yapımı zor olduğu için, bu konuda uzman olan kişiler tercih edilmelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu