Ana1
Ana SayfaCinsel Sorunlar

Sigara Ve Alkol Cinsel İsteksizliğe Yol Açar Mı?

Cinsel Yaşamınızda Kontrolü Elden Bırakmayın

Evliliğin temelini oluşturan cinsel yaşam, eğer çiftler arasında mutlu bir cinsel paylaşımları yok ise çok büyük sorunlara yol açmaktadır. Günümüzde yetersiz bir cinsel yaşam boşanma nedeni olarak dahi gösterilmektedir. Tek taraflı ya da çift taraflı oluşan cinsel isteksizlik sorunlarının mutlaka temel nedenleri vardır.

Elbette ki çözümleri de vardır. Eğer siz bilinçli bir çiftseniz, aşkınız devam ediyor fakat nedenini bilmediğini şekilde artık eskisi kadar birbirinizi arzulamıyor iseniz hemen pes etmeyin. Öncelikle cinsel hayatınıza istemsizce etki eden faktörleri bulalım ve bu etmenleri ortadan kaldırmaya çalışarak kabusa dönen ilişkinizi kurtaralım! Kontrol her noktada önemlidir. Cinsel hayatınızda ki rutini eski heyecanına döndürmek için hemen araştırma ve uygulama çalışmalarına başlayın.

Cinsel Hormonların Düşmanı

Evet; belki klasik gelecek, belki artık bu söylemleri sürekli olarak duymaktan sıkılmış olabilirsiniz, fakat aslında sizin de farkında olduğunuz fakat alışkanlıklarınızdan dolayı kabullenmek istemediğiniz sigara cinsel dürtülerinizi yavaş yavaş öldüren en büyük etken.

Özellikle erkeklerde testesteron seviyesini sömürmektedir. Erkeklerde mutluluk hormonunu tüketirken aynı zamanda sperm kalitesini de yüksek oranda düşürmektedir. Dolaşım sisteminizin de bu kötü alışkanlıktan etkilenmesiyle birlikte cinsel hayatınızda ereksiyon problemleri ve tatminsizlik yaşamanızda kaçınılmaz bir durum olmaktadır.

Kadınlarda da aynı şekilde isteksizliğe ve hamile kalabilme güçlüğüne varan ciddi sorunlara neden olmaktadır. Bu alışkanlığınızdan irade gücünüzü biraz zorlayarak ya da bir uzmandan yardım alarak kurtulmanız ilişkinizi kurtarmak anlamına geldiğini de kesinlikle unutmayınız. 

sigara-alkol-cinsel-isteksizlik-durum
sigara-alkol-cinsel-isteksizlik-durum

Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Cinsel Hayat!

Keyif için ve bazen de rahatlamak aldığınız alkol aslında cinsel hayatınızı etkileyen bir diğer etmenlerdendir. Cinsel isteği rahatlamanın etkisiyle arttırdığını düşündüğünüz alkollü içecekler, aslında tamamen sizi psikolojik olarak kandırmaktadır.

Fizyolojik olarak baktığınızda erkeklik hormonunu düşürürken aynı zamanda partneriniz içki kullanmıyor ise kokusundan da rahatsızlık duyabileceği için partnerinizin isteğini de azaltmış olursunuz. Cinsel arzuyu anlık olarak yükselttiğini düşündüğünüz, bazen afrodizyak olarak içtiğiniz alkollü içecekler, uzun süreli kullanımlarda cinsel hayatınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Araştırmalara göre sağlıklı yaşamı tercih eden çiftlerin, cinsel yaşamlarının da sağlıklı olduğu gözlemlenmiştir. Mutlu bir evlilik ve ilişki için hayatınızda olumsuzluk teşkil edecek alışkanlıklarınızdan kurtularak mutlu bir cinsel yaşamın ilişkinize katacağı renkliliği ve huzuru düşünerek alışkanlıklarınızı değiştirmenizi tavsiye ederiz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu