Ana1
Saç Renkleri ve Boyaları

Sezonun Modası Sıcak Kahve Saçlar

Sezonun Modası Sıcak Kahve Saçlar

Saç renkleri arasında doğallığı ve en az risk grubundaki saç rengi ile kahve rengi saçlar birçok cilt tonu ile uyumlu olmasıyla da avantajlı bir renktir. Fakat tüm renklerde olduğu gibi kahverenginde de farklı tonlar bulunuyor. Önemli olan size en yakışan kahverengi tonunu bulmak.

Tarçın Kahverengi Saçlar
Tarçın Kahverengi Saçlar

Kahverengi saç renkleri

Tarçın kahverengi
Küllü kahverengi
Koyu kahverengi
Kızıl kahverengi
Koyu kızıl kahverengi
Kestane rengi
Karamel
Bakır kahverengi
Dore kahve
Çikolata kahve
Büyülü kahve
Bal kahve
Altın kahve
Açık kahve
Gölgeli altın kahve
Siyahi kahve

Listemiz aslında biraz daha uzayıp gidiyor. Burada vurgulamak istediğimiz size en çok yakışacak ve cilt güzelliğinizle bütünlük kazanacak bir kahverengi saç renginin seçilmesidir.

Sezonun en iddialı kahverengi saçları

Aslında bu sezon kahverengi saçlar en popüler saç rengi olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik birden fazla tonu ile de adeta seçim yapmakta zorluyor. Bu yıl kışın en favori kahverengi tonu tarçın kahverengi saçlar. Dizilere konu olan tarçın kahverenginde biraz kızıla kaçan bir tonu görüyoruz.

Oldukça çekici duran tarçın kahverengi saçlar hem doğal hem hafif gösterişli tonu ile hanımlar arasında popülerdir. Özellikle buğday rengi ve daha açık cilt tonuna sahip olanlara mutlaka öneriyoruz.

İstenen kahverengi saç tonları nasıl elde edilir?

İlk etapta profesyonel bir yardım almanızı öneririz. Yani istediğiniz tonu yakalamak için bir kuaföre giderek saç boyası işlemi yaptırabilirsiniz. Sonrasında hangi renk numarası ile istediğiniz tonu yakaladıysanız onunla devam etmelisiniz.

Kış mevsiminde yeni imajınızla fark yaratmak ve kışın en popüler saç rengi olan tarçın kahverengi saçlarınızla ilgi odağı olmak istiyorsanız, tarçın kahvelere güzelliğinize güzellik katacaktır. Günlük yaşamda da rahatça kullanılan tonları ile tarçın kahverengi saçlarla her organizasyonda ve her ortamda saçlarınızla beğeni toplayarak mutlu olacaksınız.

Evde saç boyama konusunda tecrübe sahibiyseniz ve kaliteli boyalarla saçlarınızı yıpratmadan saç boyama işlemini yapabiliyorsanız bu işleme her ihtiyaç duyduğunuzda kuaföre gitmenize gerek yok demektir.

Organik saç boyalarının saçlara zarar vermediği düşünülürse saç boyası seçiminde dikkatli olmanın önemi daha da anlaşılır. Çok sık olmasa da boyalı saçlara özel saç bakımlarının yapılması saç kayıplarının önüne geçecek, saçların direncini arttırarak her zaman canlı ve parlak kalmasına yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu