Ana1
Vücut Bakımı

Selülit İçin Egzersiz Hareketleri

Kadınlar aynaya baktıklarında vücut ölçülerinin beğendikleri yönde olmasını arzu eder. Eğer aksi durum söz konusu ise, aynadan çoğunlukla kaçarlar. Kimi kadın çok zayıf olmayı tercih etmezken, kimisi de kilolarından rahatsız olup zayıf olmayı ister. Fakat selülit sorununun kilo ile alakası yoktur. Çok kilolu insanlarda olabileceği gibi zayıf insanlarda da sıklıkla görülebilir.

Selülit oluşumu doku ve yağ problemidir. Doku ve yağlar dengesiz dağıldığında bu selüliti oluşturur. Selülit probleminizde genetik yapı görülebilmektedir. Bunun yanı sıra beslenmeniz de etki edebilmektedir. Vücudunuz sağlıksız besinleri tepki olarak dışarı atar ve bu selülitin de var oluşumunda sebep olabilmektedir.

Her zaman sağlıksız besinler vücudunuzda kendini çabuk göstermez ve uzun yıllar sonrasında ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Hormonların yanında yaşam şekliniz de selülit için etki edebilmektedir.

Vücudunuza İyi Bakın

Asıl mesele şudur ki; vücudunuzu yoracak, sağlığınızı etkileyecek yiyecek, içecek tüketiminden kendinizi alıkoyun. Fazla tuz ve şeker kullanımını azaltın ve olabildiğince hayatınızdan çıkarmaya çalışın. Tütün ürünlerinden, alkol tüketiminden kendinizi geri çekin. Kızartma her zaman sizin düşmanınızdır bunu unutmayın. Fazla kilolarınızdan spor yardımıyla, beslenmenizi doğru şekillendirerek kurtulun. Vücudunuzu hareketlendirin, koşun, yüzün, yürüyüş yapın. Bol su tüketimini asla unutmayın. Gittiğiniz her yerde yanınızda su bulundurun.

Selülit İçin Egzersiz Hareketleri

•Ayakta bacaklarınızı omuz hizasında açın ve ayak parmaklarınızın dış yöne bakmasını sağlayın. Ellerinizi göğüs hizasında birleştirin. Oluşturduğunuz pozisyonda çömelin. Sırtınızın ve bel bölgenizin dik bir konumda olmasını sağlayın. Bu hareketi çömelip kalkarak sürekli tekrarlayın.

•Yere sırt üstü uzanacağınız için ilk olarak sizi zorlamayacak bir yer tercih edin. Başınız, omzunuz, ayak tabanlarınız, elleriniz yerde; kalçanız ve beliniz yukarıda olacak bir pozisyon sergilemek gerekiyor. Elleri avuç içiniz aşağıya gelecek şekilde konumlandırın. Bu pozisyonda yalnızca poponuzu sıkarak indirip kaldırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu