Ana1
Saç Problemleri

Sarı Saçta Olan Bakırlaşmadan Doğal Yollardan Kurtulmak Mümkün Müdür?

Sarı Saçta Olan Bakırlaşmadan Doğal Yollardan Kurtulmak Mümkün Müdür?

Saçları konusunda hassas olan bayanlar, değişik bir tarz yakalamak için saçlarını boyatırlar. Genelde sarı saç rengi tercih edilmektedir. Sarı saç rengi cesaret isteyen bir renktir. Herkese kolay kolay yakışmayan ve kullanımı zor olan bir saç rengidir.

Sarı saç rengini kullanan bayanların karşılaştıkları sarı saçta bakırlaşma sorunu, doğal yollar ile çözümlenebilmektedir. Kimyasal ürünler ile boya akıtılmaya çalışıldığında, saçlar daha fazla yıpranır. Bundan dolayı da dökülmeler başlar. Sarı saçlarda zamanla meydana gelen bakırlaşmadan doğal yollar ile kurtulmanın nasıl olduğu aşağıda anlatılmıştır.

Kepek Şampuanı İle Saç Boyası Akıtma

Saç boyasının akıtılmasında çok etkili olan yöntemlerden biri kepek şampuanıdır. Birkaç ton açılması gereken bakırlaşmalar için ideal bir yöntemdir. Ancak üzerinde kepeği önler yazan her şampuan kullanılmamalıdır. Kepeği önlediği bilinen markalardan alınacak olan kepek şampuanları ile saçlar yıkanır ve ılık su ile durulanır. Bu işlemin belirli aralıklar ile yapılması önerilir. Kepek şampuanlarının saç diplerini arındırma özelliği olduğu için saçı kurutabilir. Bu nedenle işlem öncesinde zeytinyağı kullanılarak saçlara bakım yapılabilir.

Limon İle Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Limon asit içermesi ile saç boyası kolay bir şekilde akıtılabilir. Bu işlem için saçlar limonlu su ile yıkanır ve ortalama yarım saat bekletilir. Daha sonra saçlar durulanır. Limon güçlü bir saç açıcıdır. Bu nedenle sarı saçlardaki bakırlaşmayı kolay bir şekilde akıtır.

Sıcak Su İle Saç Boyası Akıtma

Saç boyası akıtmak için eskiden beri en çok bilinen yöntemlerden biri sıcak su uygulanan yöntemdir. Ancak hemen sonuç vermeyebilir. Her duş sırasında saçlar sıcak su yıkanır ve zamanla sarı saçlarda görülen bakırlaşma azalır.

Beyaz Sabun İle Saç Boyası Akıtma

Saç boyasını silici özelliği bulunan beyaz sabun, siyah saçı bile etkili bir şekilde akıtmaktadır. Arındırıcı bir özelliği olduğu için rahatlıkla uygulanabilir. Ancak sabunların kurutucu özelliği nedeni ile her işlemden sonra nemlendirici krem kullanılması önerilir. Bu sayede saçların yumuşak kalması sağlanır. Saçlar beyaz sabun ile iyice köpürtülür ve bir süre saçlarda köpük bekletilir. Daha sonra saçlar durulanır ve nemlendirici krem uygulanır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu