Ana1
Saç Renkleri ve Boyaları

Sarı Saçların Bakımı Zor Mudur?

Sarı Saçların Bakımı Zor Mudur?

Sarı Saç Rengi Bakımı

Saç rengi ile saç modeli, kişinin ruhunun dışa yansıması olarak bilinmektedir. Bu anlamda sarı saç rengini tercih eden kişiler kendine güvenen, cesur ve havalı kişiler olarak tanımlanmaktadır. İddialı ve bakımı zor bir saç rengi olarak görülür.

Ancak ne kadar zor olsa da, kattığı estetik görüntü ile sarı saçlar her zaman en çok tercih edilen renktir. Saç bakımı bütün saç renkleri ve saç tipleri için zordur. Saçların daha hacimli ve daha sağlıklı görünmesi için bazı bakımların yapılması gerekmektedir. Sarı saç rengi kullanan kişilerin, diğer saç rengine sahip olan kişilerden biraz daha fazla dikkat etmesi ve bakımına önem vermesi gerekir.

Sarı saç bakımı
Sarı saç bakımı

Sarı Saç Bakımı İçin Öneriler

Açık tenli bayanlar açık arı tonlarını, esmer tenli bayanlar ise sarının daha koyu tonlarını tercih etmektedir. Koyu saç rengine sahip olan kişilerin bir anda sarı renge geçmesi zordur. Ancak aşamalı olarak sarı renge geçmek gerekmektedir.

Sarı saçlı bayanların, kaşları ile saç renkleri uyumlu olmalıdır. Sarı saçlara siyah kaşlar hoş bir görüntü vermez. Bu nedenle sarı saç rengine geçildiği zaman kaşların da boyanması gerekmektedir. Sarı saç renginin uygulamak ve boya öncesi açıcı kullanmak saçları yıpratmaktadır. Bu nedenle saç bakımına çok dikkat edilmelidir.

Sarı saçlı kişilerin özellikle evde yapacakları saç bakım kürleri, saçların canlanmasına yardım etmektedir. Şampuan seçiminde de renk koruyucu özelliği olan şampuanların seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede saç rengi daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Saçları yıkarken sıcak su yerine ılık su tercih edilmelidir. Saç düzleştirici ya da maşa gibi yüksek ısıdaki saç şekillendiricileri kullanmamak gerekir. Ancak kullanmaktan vazgeçilemiyor ise saçlara bakım yapılması ve bu ürünlerin olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi gerekmektedir.

Sarı saçlar genelde sert olmaktadır. Bu sertliğin azaltılabilmesi için zeytinyağı ile saçlara masaj yapılmalıdır. Zeytinyağı doğal olduğu için saçlara herhangi bir zararı olmaz. Zeytinyağı ile masaj yapılan saçlar, 1 saat sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Zeytinyağının içine bal ve yumurta da eklenebilir. Bu sayede saçlar daha parlak ve daha güçlü olmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu