Ana1
Lokman Hekim Ürünler

Sarı Kantaron Yağı Nelere İyi Gelmektedir?

Sarı Kantaron Yağı Nelere İyi Gelmektedir?

Yağlar cilt bakımında gün geçtikçe ciddi yer kaplamaya başlamaktadır. Bu noktada hangi yağın ne için kullanıldığını da bilmek önemli bir konudur. Son yıllarda özellikle sırt ağrıları için kullanılan sarı kantaron yağı popülerliği giderek artıyor. Peki, sarı kantaron yağının faydaları nedir nerelere iyi gelir?

Şifa Kaynağı

Sarı kantaron yağı için bitki bilimi ile uğraşanlar da şifa kaynağı olarak adlandırmaktadır. Bu yağ antiseptik özelliği ile ön plana çıkıyor. Antiseptik özelliklere sahip olan yağlar yaralanmalarda hızlı bir iyileştirme gücüne sahiptir. Güneş yanıkları da dahil tüm yanıklar için iyi bir şifa kaynağıdır.

Antiseptik özelliğe sahip olan yağların başka bir özelliği de mikrop kırıcı olmalarıdır. Yani kesik üzerinde kullanıldığı zaman iltihap oluşumunu engellemektedir. Hücre yenileme fonksiyonunun da bulunması yaraları daha hızlı bir biçimde iyileştirmesinin en büyük sebeplerindendir. Ayrıca kanamalı yaralanmalarda kanı kısa sürede durdurabiliyor. Bunu da damar büzücü özelliği sayesinde sağlıyor. Tüm bunların dışında ağrının da azalmasını sağlıyor.

Çok eski çağlardan bu yana şifa verici özelliği keşfedilerek kullanılmış olan sarı kantaron yağı cilt bakımı için de bulunmaz bir nimettir. Cilt yenileyici özelliği sayesinde kişisel bakım için sık sık kullanılan sarı kantaron yağı haricen olduğu gibi dahilen de kullanılıyor. Özellikle trafik kazalarında iç kanama ihtimali olanlar için dahilen kullanılabiliyor.

Kusursuz Cilt için

            Cilt bakımı konusunda hassasiyete sahip olanlar genellikle doğal ürünleri tercih ediyor. Sizde onlardan biriyseniz pürüzsüz bir cilt için uygun bir üründür. Romatizma ya da siyatik gibi ağrı şikayetleriniz var ise sarı kantaron ile ağrılı bölgeye yapılan masaj kısa sürede ağrıyı kesecektir. Ayrıca karın ağrısı çeken bebekler için de ezelden bu yana kullanılır. Avuç içi ile bebeğin karnı ovulursa ağrısının kesildiği gözlenecektir.

Bezelerinde şişkinlik problemleri olanların da kullanabileceği bir ürün olan sarı kantaron yağı kişisel bakım ürünleri içerisinde her daim üst sıralarda yer alıyor. Fakat uyarmakta fayda var ki dahili kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla kullanılmaması gerekiyor. Bu sınıra dikkat edilerek kullanılan sarı kantaron her derde şifa özelliği ile eşsiz bir üründür.

Başa dön tuşu