Ana1
Erkek

Sakal Ve Bıyıkta Doğal Görünümlü Ekim İşlemi Nasıl Olmalıdır?

Sakal Ve Bıyıkta Doğal Görünümlü Ekim İşlemi Nasıl Olmalıdır?

Ekstra bir uzmanlık ve tecrübe gerektiren sakal ekimi saç ekimi kadar yaygın bir hale gelmektedir. Bu işin nasıl yapılması gerektiğini bilen kişilerden profesyonel olarak destek alınması gerekmektedir. Genetik faktörlere bağlı olarak erkeklerde sakal görünümünde değişiklik olabilmektedir. Bazı erkeklerde sakalların seyrek olması ya da hiç sakal çıkmaması gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bu gibi sıkıntılı durumlar erkeklerin psikolojik olarak sorun yaşamasına bile neden olmaktadır. Artık gelişen teknoloji sayesinde hem sakal hem de bıyık ekimi yapmak mümkündür. Ergenlik döneminden sonra kalınlaşmaya başlayan bıyık ve sakalların istenilen görünüme ulaşmamış olması durumunda doğal görünüme sahip olan bıyık ve sakal ekimini yapmak mümkündür. Doğal görünümlü bıyık ve sakallara ulaşmak için güzellik uzmanlarına başvurmak gerekmektedir.

– Sakal ya da bıyık ekimi neden yapılır?

Sakalları çok seyrek olanlar
Hiç sakalları çıkmamış olanlar
Yara ve yanık izlerinden dolayı kötü bir görünüme sahip olanlar
Sakal kıran görünümü nedeni ile sakalının bir kısmı olmayanlar yaşamış oldukları eksiklik nedeni ile sakal ve bıyık ekimi için profesyonel destek alabilirler. 18 yaşını doldurmuş olması da bu konuda çok önemli olmaktadır.

– Sakal ve Bıyık ekimi nasıl yapılır?

En çok merak edilen konular arasında sakal ve bıyık ekimi bulunmaktadır. Erkekler sakallarının eksik olması nedeni ile bu konu hakkında gerekli yardımı almak için uzmanlara başvurmaktadır. Sakal ya da bıyık ekimi uygulanacak olan uygun bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. Ense kökünden kıl donörlerinin alınması ile birlikte sakal ve bıyık ekimi başlamaktadır. Doğru bir şekilde ekimin yapılması için uzmanın doğru noktaları tercih etmesi gerekmektedir. Sakallar uzadığı zaman doğal bir görünüm sergilemesi açısından doğru açıda kıl köklerinin yerleştirilmesi çok önemlidir.

– Sakal ve bıyık ekimi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Sakal ve bıyık ekimi sonrasında hastaların çok dikkatli olması ve boğazlı kazak giymemesi gerekmektedir. Sürtünme nedeni ile kıl köklerine zarar verilme ihtimali bulunmaktadır. İlk gece uyku sırasında sırt üstü yatılması da çok önemlidir. Sakal ve bıyık ekimi yapılan bölgelerde pembemsi bir görünüm olması normaldir bu durum geçici olduğu için sabırlı olmak gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu