Ana1
Erkek

Sakal Çıkmaması Nedenleri Nelerdir?

Sakal Çıkmaması Nedenleri Nelerdir?

Traş olmak erkekler için her ne kadar zor olsa da sakal çıkmaması sorunu yaşamak daha ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Hak arasında köselik olarak bilinen sakal çıkmaması durumu pek çok erkeğin yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Erkeksi görünümün simgesi olarak düşünülen sakal erkekler için çok önem arz etmektedir. Bu nedenle erkeksi görünümünde eksiklik hissedenlerde ciddi psikolojik sorunların oluşması bile mümkün olmaktadır.

– Neden Sakal Çıkmaz?

-Hormon eksikliği sebepleri ile erkek yumurtalıklarının eksik olması ve görevini yeteri kadar yapmaması nedenleri ile sakallar çıkmamaktadır.
-Hormonların yeterli olmasına rağmen kök hücrelerinin sakal yapma konusunda eksik olması da sakal çıkmaması için geçerli olan sebepler arasındadır.
-Yaralanma ya da ciddi şekilde cildin yanması gibi durumlarda da erkekler ergenliğe eriştikleri zaman hasarlı bölgede sakal çıkmamaktadır.
-Ciddi bir hastalık geçirilmesi ya da psikolojik nedenlere bağlı olarak stres ve üzüntü yaşanması da sakalların erkeksi görünüme ulaşamaması için yeterli olmaktadır.
-Genetik sebepler nedeni ile de köse olma durumunu yaşamak mümkündür.

– Sakal Çıkmaması Durumlarında Neler Yapılabilir?

Hormon eksikliği nedeni ile sakal çıkmaması durumu yaşayan erkekler için hormon tedavisi yapılması ve ardından istediği sakallara sahip olması mümkündür. Bu nedenle erkeklerin köselik sorunu yaşaması durumunda hormon testi yaptırması gerekmektedir. Testosteron hormonunun yeterlilik seviyesine uzmanlar tarafından bakılması ve eksik olması durumunda ilaç tedavisi uygulanması gerekmektedir. Genetik nedenler ile köselik sorunu yaşayanlar için de mezoterapi uygulaması yapılmaktadır. Tüm bu yöntemlerden daha etkili uygulama ise sakal ekimidir. Son zamanlarda en çok tercih edilen cilt bakımı uygulamaları arasında yer almaktadır. Erkekler köse olma sorunu ile baş edebilmek için güzellik uzmanlarından bu konuda profesyonel destek alma imkanına sahiptir.

Doğal açılar ile gerçekleştirilen sakal ekiminde enseden kıl kökleri alınarak sakal bölgesine yerleştirilir. En garantili yöntem olması sayesinde uygulama yapılan bölgede 2 hafta içerisinde yeni kılların çıktığı görülmektedir. Sakal ekimi yapacak olan kişinin eğitimi ve tecrübesi doğal görünümlü sakala ulaşmak için çok önemlidir. Bu sayede sakalı olmadığı için sorun yaşayan erkekler kendilerini psikolojik olarak da çok daha iyi hissetmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu