Ana1
Ana SayfaSaç Problemleri

Saçlarım Neden Uzamıyor Çözümü Var Mı?

Saçlarım Neden Uzamıyor Çözümü Var Mı?

Eğer saçlarınızın uzamadığını ve bunun neden kaynaklandığını düşünüyorsanız bir takım alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizde yarar olabilir. Genetik faktörlere bağlı olmak kaydı ile uzamama durumu olduğu gibi bu konu son derece minimum düzeyde olmaktadır. Genel itibari ile yeme içme alışkanlıkları saçların istenilen düzeyde büyümesinin önemli etkenidir. Vitamin eksikliği bu detayların başında gelmektedir. B12 vitamini gibi testler yaptırarak sonucu görmek en doğru olanı olabilir.

Stresli Bir Yaşam ve Hazır Gıda Tüketimi

Genel itibari ile gün içerisinde yoğun ve stres dolu bir yaşantınız söz konusu ise bu durumunda pek çok şeyde olduğu gibi saçların uzamamasında anahtar rol oynayacağını dile getirebiliriz. Saç bakımı için kökleri besleyen, hacim kazandıran ve canlandıran doğal özlü şampuanlar, kremler kullanmak yararlı olabilir. Eğer kel kalma riski ile karşı karşıya iseniz o zaman saç ekim desteğini bile alabilirsiniz. Ancak bazı bitkilerin suyunu saç köklerine uygulayıp masaj yaptığınızda ve bunu düzenli bir şekilde devam ettirdiğiniz de bir süre sonra saçlarınızın uzadığına da tanıklık edebilirsiniz. Güzellik sırları için son dönemlerde dünya genelinde yaygın olarak uygulanan yöntemleri keşfedebilirsiniz. Yine sürekli dışarıdan hazır gıda tüketmemeye ve genel olarak sağlıklı beslenmeye imtina etmenizin de büyük bir fayda sağlayacağının altını çizmek de yarar görüyoruz.

Saç Yıkamalarının Yanlış Yapılması

Saçlar yıkamak için hassas olmak gerekmektedir. Çok aşırı derecede sıcak su ile yıkama işlemi yapmak köklerin kuruması ve zaman içerisinde dökülmesi anlamına gelmektedir. Yine uzamasının önüne geçecek aşırı şampuan dökmek de saç bakımı için bir kenara bırakılmalıdır.  Zeytinyağ ya da hindistan ceviz özlü şampuanlar doğru kullanıldığı takdir de istenilen performansı almanızı rahatlıkla sağlayabilir.

Alkol ve Sigaradan Uzak Durun

Birçok hastalığın bedende tetiklenmesinde sebebi olan alkol ve sigara güzellik sırları keşfetmek isteyenlerinde en büyük düşmanıdır. Bu sebeple hayat tarzınızdan tamamen çıkarmak saçların uzamasına bile yansıyacaktır. Saç köklerinin hava alması, şekillendirici, krem, jöle gibi diğer unsurların kullanılmaması da artık kısa saçım var derdine çara olacaktır. En iyi neticeler için gereken doğru hamleleri yapmaya özen gösteriniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu