Ana1
Saç Bakım ÜrünleriSaç Problemleri

Saçlardaki Sertliğe Ne İyi Gelir?

Saçlardaki Sertliğe Ne İyi Gelir?

Her kadın yumuşak ve parlak saçlara sahip olmak istese de saç problemleri denince pek çok kişi saçta sertlik konusundan bahseder. Bu problem neredeyse herkesin zaman zaman yaşadığı sıkıntılardan biridir. Çünkü saç bakımını ihmal etmek ister istemez bu gibi sorunlar ile karşılaşmaya sebep olmaktadır. Bu neden ile belli aralıklar ile saçlara iyi bakmak gerekir.

Sık Boyama Saçları Sertleştirir

İpeksi ve doğal olan saçlar sağlıklı bir görüntü sergilerken zaman zaman yapılan boyama işlemleri saçların yıpranmasına sebep olur. Özellikle kullanılan boya kalitesinin düşük olması saçların bir süre sonra sert bir yapı kazanmasına neden olur. Bu neden ile boya kullanırken kaliteli boya tercihi yapılmalıdır. Bunun yanı sıra boyalı saçlara özel şampuanlar ve saç kremleri de boyalı saçlarda sertleşmeyi engelleyecektir. Tüm bunlara ek olarak ise saç maskesi de iyi bir alternatiftir.

Saçları sık sık yıkamak da saça zarar veren sertleştiren sebepler arasındadır. Bu neden ile saçları doğal bir şampuan ile haftada 2 defa yıkamak yeterli olacaktır. Ayrıca saçı yazın güneşten ve tuzlu sudan korumak da önemlidir. Denizden çıkınca mutlaka temiz su ile saçı yıkamak gerekir.

Aromatik Yağlar Kullanın

Saçları sert dokusundan kurtarmak için geçmişten bu yana en etkili yöntemlerden biri de saç bakım yağlarıdır. Bu yağlar arasında özellikle Argan ve Hindistan cevizi yağı saçları besler ve kaybettikleri neme yeniden kavuşmayı sağlar. Bu neden ile banyodan 5 dakika önce bu yağlar ile saçlara masaj yapılır ise kısa sürede saçlardaki yumuşama fark edilecektir. Ayrıca zeytinyağının saç üzerindeki etkisi de pek çok kişi tarafından bilinir.

            Saç bakımı ihmal edilmeyecek kadar önemli bir konudur. Bu neden ile belli aralıklar ile saç maskeleri ya da yağlar ile yapılacak kısa bakımlar saça canlılık kazandırmanın yanı sıra yumuşak bir his de kazandıracaktır.

Saça haricen bakım yapmak kadar içerden beslemek de önemlidir. Bu noktada ise bol su tüketimi devreye girmektedir. Su tüketimini yeteri kadar yapmayan kişilerde hem saç sertliği hem de kepeklenme gerçekleşecektir. Bu neden ile saçları sadece dışarıdan değil içeriden de beslemek gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu