Ana1
Saç ProblemleriSaç Renkleri ve Boyaları

Saçlar Neden Yanar?

Saç Yanması

Saçlar Neden Yanar?

Birçok bayanın dert ettiği sorunların başında saç yanması gelmektedir. Çünkü kadınlar için görselliğin ilk etkili silahı saçlardır. Kişisel bakımına önem veren bayanlar, saçları konusunda da çok hassastır. Etkileyici ve gür olan parlak saçlara kavuşmak için ellerinden geleni yaparlar.

Bütün bedenin ihtiyacı olduğu gibi saçlarından saç bakımı ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Saçlar da birer canlıdır ve sağlıklı yaşamaları için vitaminlere ihtiyaç duyarlar. Bu da evde uygulanabilecek bakım kürleri ile mümkündür.

Saç konusunda dikkat eden kişiler olduğu kadar, saçlarına gereken özeni göstermeyen ve saçlarının yıpranmasına neden olan kişilerin de sayısı az değildir. Saçlara gereken özen gösterilmediğinde ve yanlış işlemler uygulandığında saçlar yanmaktadır. Saçlar sadece yanmakla kalmaz, kırılmalar ve dökülmeler ile devam eder.

Bu durumda gerekli önlem alınmadığı zaman da saçların kaybedilme riski vardır. Bu nedenle saçların neden yandığını bilmek ve ona göre gerekli önlemlerin alınması gerekir. Saç yanmasının nedenleri aşağıda anlatılmıştır.

Saç yanması nedir
Saç yanması nedir

Saçlar Neden Yanar?

Değişik model ve renkler için saçlar sürekli boyanmaktadır. Bu bütün bayanlara büyük zevk verir. Ancak sık sık saçları boyamak kurumaya ve sonrasında da yanmaya neden olur. Yanmış olan saçlar kuruyarak mat bir görünüme sebep olur.  Bunun sonrasında da elektriklenme ve kabarma sorunları meydana gelir.

Yanık olan saçlar, yıkandığında çok zor taranır ve çok çabuk koparlar. Ayrıca istenildiği gibi şekil verilemez. Saç yanmaları gibi durumlarda eskiden tek çözüm saçları kestirmekti. Ancak geliştirilen sistemler sonucunda gerekli bakımların yapılması ile saçlar kısa sürede yanma sorunundan kurtulmaktadır.

Saçların yanmasının bir diğer nedeni de fön ve maşa gibi saç şekillendiricilerinin kullanılmasıdır. Yüksek ısıya sahip olan bu ürünler ile saçlara yapılan işlemler, saçların yanmasına ve koparak dökülmesine neden olur. Bu nedenle, bu ürünlerin kullanılmaması ya da kullanılacak ise koruyucu saç kremleri sonrasında işlemlerin yapılması gerekir.

Saçlara kimyasal ürünler uygulamak da saçların yanmasına neden olmaktadır. Saçlar doğal ürünler ile beslenmelidir. Kimyasal olan ürünler, saçların dengesini bozarak yıpranmasına neden olur. Yıpranan saçlar ise zamanla yanar ve bakımsız bir görünüm ortaya çıkarır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu