Ana1
ErkekSaç Şekilleri

Saç Şekillendirmede Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Saç Şekillendirmede Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Gündelik hayatın koşuşturmacası içinde saç bakımı yaptıktan sonra geriye saçı şekillendirici ürünler ile arzu edilen forma sokmak kalıyor.   Saç konusunda en çok talep gören ürünler arasında yer alan saç şekillendirme ürünleri erkek ve kadınların ortak kullanımına uygun yapıya sahiptir.
 


Saç Şekillendiricilerin Vücuda Etkisi Nedir?

Saça arzu edilen şekli vermek için kullanılan bu ürünler saçın sabitlenmesini ve daha uzun süre korunmasını sağlamaktadır. Saça ekstra dolgunluk ve hacim veren bu ürünlerin içeriğinde doğal bileşenler bulunmaktadır.  Fakat kimyasal içerikli olanları da mevcuttur.  Doğal içeriklerle hazırlanmış ve saç bakımı için uygun görülen bu ürünler saç tellerine uygulanmaktadır.  Uzun, düz,  kıvırcık, dalgalı ve tün kısa saçlara uygulanabildiği gibi  kuru, karma yağlı ve normal tüm cilt tiplerine de uygundur.

Saçı Şekillendirmek İçin Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Piyasada saça şekil vermek için pek çok ürün bulunmaktadır.  Bunlar;  saç sprey, saç köpüğü,  pomad ve max, krem şekillendirici, serum, deniz tuzu sprey ve jel olarak isimlendirilmektedir.  Saç teli yapısı için kullanılan ürünler farklılık göstermektedir.  Bayanların ve erkeklerin ortak kullanabilecekleri ürün gurupları içinde yer almaktadır.  Deniz ile iç içe olanlar ve dalgalı saçlara sahip olmak isteyenlerin kullandıkları deniz tuzu spreyi saç örgülerine de uyum sağlamaktadır.  Erkeklerinde kullanabileceği bu ürünler dökülmeye başlamış ya da seyrelmiş saçların görüntüsünü de yok etmektedir.  Saç tiplerine göre tercih edilen bu ürünler saçı bütün gün boyunca mükemmel bir görüntüye kavuşturmaktadır.  Deniz tuzu etkili spreyler, saça doğal ve dalgalı bir görünüm sağlarken aynı  zamanda saçı sudan çıkmış gibi ıslak görünümünü sağlamaktadır.  Bir avuç saç tutamın da bile etkisini gösteren yapısı ile saç tellerine zarar vermez ve anında etkisini gösterir.  Dalgalı ve belirgin saç görüntüsüne sahip olmak isteyenlerin kullanabileceği doğal içerikli bir üründür.  Yağlı, karma,  kuru ve tüm normal saçlara kullanımı uygundur.  Kuru ya da nemli saçlara uygulandığında sadece parmak uçları ile şekil vermeye müsait bir yapısı vardır.  Eşit miktarda uygulandığında saça su dalgası görünümü bırakmaktadır.  Erkeklerin saçlarına şekillendirmeye uygun olan Wax şekillendiriciler, etkisini anında gösterir ve kalıcı şekil vermektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu