Ana1
Saç ProblemleriSaç Şekilleri

Saç Şekillendiricilerin Yıpratıcı Etkisi Nasıl Azaltılır?

Saç Şekillendiricilerin Yıpratıcı Etkisi Nasıl Azaltılır?

Kadınların ve erkeklerin kozmetik ürün konusunda bazı ortak noktaları bulunmaktadır. Bunlar içerisinde şampuan, saç bakım kremleri ile birlikte duş jeli ve ayak bakımı gibi vardır. Bunların içerisinde dışarı çıkarken tercih edilen ve en çok kullanılan ise saç şekillendirici çeşitlerdir.

Elbette saç şekillendiricilerinin faydaları olmakla birlikte aynı zamanda zararları da vardır. Saça hacim kazandıran ve aynı zamanda dış etkenler kapsamında saçın bozulmasına olarak vermeyen bu şekillendiriciler, bu konuda oldukça etkilidir.

Fakat zaman içerisinde saçların kırılmasına ve dökülmesi ile birlikte canlılığını yitirmesine de neden olan saç şekillendiriciler için bir takım önlemler almak büyük önem taşımaktadır. Burada saç şekillendirme amacıyla kullanılan bir takım farklı sprey ya da jöle gibi değişik etkenler bünyesinde kullanım açısından bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

Saç Şekillendirici Doğru Kullanımı

Her ne kadar kesin bir çözüm olmasa da saç şekillendiricilerini doğru bir şekilde kullanmak saçlarınızı belli bir oranda koruyabilmektedir. Burada bir kol mesafesi bırakmak ve hafif hafif saçların farklı bölgelerinden sıkarak daha sonra da fön ile kurutmak saçlarınızın biraz da olsa sağlam kalmasına olanak tanıyabilmektedir.

Ayrıca diğer önemli husus ise her gün saç şekillendiricileri kullanılmamasıdır. Saçların sertleşip kırılması ve dökülmesine bu şekilde neden olan sprey ya da jöle çeşitleri, belirli aralıklar içerisinde kullanılmalıdır.

Ayrıca saç şekillendiricilerini çok yakın bir mesafede sıkarsanız o zaman saç köklerine giden ve içerisinde birçok farklı kimyasal içerik bulunan bu sprey ve jöle ürünleri, saç köklerinin nefes almasına olanak vermez ve beslenmesine engel olur.

Profesyonel Bir Destek Almak Önemlidir

Özellikle gün içerisinde sprey çeşitlerini kullanmadan yapamayan kişiler adına, burada saç bakımı için en doğru çözüm mutlaka bu konuda profesyonel bir destek almaktır. Farklı ve özel bakım kremleri ve diğer sağlık ürünleri eşliğinde saç şekillendiricilerinin yaptığı zararı kapatma fırsatı elde edilebilir.

Burada saç şekillendirme saçı yıpratır mı sorusu adına kesinlikle evet yanıtı verilebilir. Fakat eğer dengeli bir şekilde ve belli zaman aralıklarında kullanılır ise o zaman saça çok fazla zarar vermediğini de söylemek gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu