Ana1
Saç Problemleri

Saç Kırıkları Nasıl Temizlenir?

Saç Kırıkları Nasıl Temizlenir?

Saç Kırıkları

Kadınlar saç bakımı konusunda çok ilgilidir. Ne kadar dikkat edilirse edilsin, saçlar dış etkenlerden dolayı zarar görmektedir. Güneşin zararlı ışınları, boya, röfle, fön ve diğer birçok nedenle saçlar bakımsız bir hale gelmektedir.

Saçlar yıprandıkça güçsüzleştiği için çok kolay kırılmaya başlar ve saç kırıkları oluşur. Bu da saçlarda cansız ve mat bir görüntü oluşturur. Sağlıklı saçların sırrı, saç kırıklarının temizlenmiş olmasıdır. Bütün kadınların başına gelen saç kırıkları, doğru uygulamalar ile giderilmektedir.

Genetik olarak çok ince telli saçlara sahip olan kişilerin daha dikkatli olması gerekmektedir. Saçlarda sürekli yapılan renk değişikliği ve yanlış bakım önerilerinin uygulanması, saçların daha güçsüz olmasına neden olur. Bu da saç kırıklarını artırır.

Lastik toka kullanmak ve saçları sert bir havlu ile ovalamak da saç kırıklarına neden olmaktadır. Saçlarını daha hızlı uzatmak isteyen kişilerin saç kırıklarından kurtulması gerekmektedir. Saçların ucunda kırık olduğu zaman ve bu kırıklar kesilmediği zaman, saç ucuna kadar ilerler.

Bu da tüm saçın zarar görmesine neden olur. Saç kırıklarını düzeltmek için kuaföre gitmeye vakti olmayan kişilerin evde yapması gereken yöntemler aşağıda anlatılmıştır.

Saç Kırıkları Nasıl Düzeltilir?

Saç kırıklarını evde düzeltmek için en bilinen yöntemlerden biri; saçları burgu yaparak ucundan köküne doğru hem başparmak hem de işaret parmak ile ittirmek ve kırıkların ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bu işleme başlamadan önce saçların kuru ve düz olması gerekmektedir. Ayrıca kullanılacak olan makasın da keskin olmasına dikkat edilmelidir.

Saçlardaki kırıklar ortaya çıkarıldıktan sonra, makas saça paralel olarak tutulmalıdır. Saçı düz tutup ona yan gelecek şekilde kullanmak fazla saç kesimine neden olabilir. O yüzden dikkat edilmesi gerekmektedir. Saç düz olarak uzatılır ve makas da onunla beraber yukarıdan aşağıya ya da tam tersi şeklinde kesilmelidir.

Saç kırıklarını alırken, saç uçlarında görülen beyaz kısımların alınması yeterlidir. Bu sayede saçlar kolay bir şekilde hava alarak rahatlar. Bu da saçların hızlı uzamasını sağlar. Sonrasında uygulanacak bakım kremi ile saçlar daha da güçlendirilir. Saç kırıklarının oluşumuna göre bu yöntem sık sık tekrarlanmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu