Ana1
ErkekSaç Ekimi

Saç Ekiminin Riskleri Var Mıdır?

Saç Ekiminin Riskleri Var Mıdır?

Çeşitli sebeplerden dolayı saçlarını kaybeden kişilerin son zamanlarda kesin çözüm olarak düşündükleri saç ekimi yöntemi zaman zaman bazı riskleri de beraberinde getirmektedir.

Bu neden ile saç ekimi uygulaması yaptırmak isteyen kişilerin bu işlem için uygun olup olmadıkları konusunda gerekli testleri yaptırmalarında yarar bulunuyor.

Sağlık Problemi Olanlar Dikkat

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak isterken sağlığınızdan olmayın bu neden ile kan testlerinin yanı sıra akciğer ya da kalp gibi rahatsızlıklarınız olup olmadığı da önemlidir.

Saç ekimi işlemi esnasında kafanın arka kısmından alınan saçlar açık olan bölgeye transfer edilmektedir. Bu işlem için yeteri kadar saç köküne sahip değilseniz mevcut saçlarınızdan da olma ihtimaliniz yüksektir.

Ayrıca işlem sonrası hem mevcut saçlarınızın hem de ekilen bölgedeki saçların yeniden dökülme riski de bulunuyor. Tüm bunlar işlem öncesinde saç ekimi yapacak olan uzman ile detaylı bir biçimde konuşulmalıdır.

            Saç ekimi riski içerisinde bir de enfeksiyon sorunu bulunuyor. Uygulama esnasında saç derisinde kısmen tahriş söz konusu olacaktır. Oldukça zorlayıcı bir işlem olması sebebi ile uygulama sırasında belli bir miktar kanama da söz konusu olacaktır. Bu durumda uygulamanın yapıldığı ortamın hijyen koşulları bakımından en üst düzeyde tutulması gerekiyor. Aksi halde enfeksiyon oluşma ihtimali oldukça yüksektir. Saç ekimi için seçilen klinik iyi araştırılmalıdır.

Anestezi Hassasiyetiniz Var Mı?

Saç ekimi işlemi yapılırken kişilere yerel anestezi uygulanır. Bu işlem kişilerin acıya olan duyarlılığını en aza indirgeyecektir. Fakat kişilerin anesteziye karşı hassasiyetlerinin bulunması sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu da saç ekiminde karşılaşılabilecek bir diğer risk faktörüdür.

Saç ekim işleminden önce kişinin bu operasyon için uygun olup olmadığı tespit edilmelidir. Bazen saç dökülmeleri tedavisi olabilen rahatsızlıklar sebebi ile oluşabiliyor. Uygulama yapılacak kişide böyle bir rahatsızlık var ise boşuna saç ekim işlemi yapılmamalıdır.

Çünkü dökülmeye sebep olan faktör ortadan kaldırılmaz ise yapılan işlem bir süre sonra etkisini kaybedecek ve yeniden dökülme başlayacaktır.

Başarısız bir saç ekimi işlemi sonrasında sağlıklı saçlarında dökülme riski bulunuyor. Bu neden ile şartlar tam olarak olgunlaşmamış ise saç ekimi yaptırmanın bir anlamı olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu