Ana1
ErkekSaç EkimiSaç Problemleri

Saç Ekiminde Fue Tekniği Nedir?

Saç Ekiminde Fue Tekniği Nedir?

Saç dökülmelerine karşı en etkili çözümlerden biri olan saç ekimi yönteminde de farklı teknikler uygulanmaya başlanmıştır. Sonuç olarak bu yöntemlerden biri de son zamanların en çok tercih edilen aynı zamanda da uzmanlar tarafından önerilen fue tekniği ile saç ekimidir.

Fue Tekniği Nasıl Uygulanır?

Saç ekim yöntemi olan Fue kafanın arka kısmında bulunan sağlıklı saç köklerinin bir bir alınarak açık olan bölgeye transfer edilmesi işlemidir. Bu teknik pek çok avantaja sahip olduğu için giderek artan bir talep görmektedir.

Fue tekniğini klasik bir saç ekme işleminden ayıran saç köklerinin alınma biçimidir. Ayrıca bu işlem uygulanırken “micro motor” isimli bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihaz işlem esnasında bıçak kullanımını gerekli kılmadığı için saç derisinde de kesiklere sebep olmamaktadır.

Tüm bu özellikler sayesinde hastaların enfeksiyon riski en aza indirgenmiş olmaktadır. Ayrıca ekim işlemi bittikten sonra da saç derisinde tahriş ya da yıpranma gözlenmemektedir. Bu da işlem sonrasında hastaların daha kısa sürede normal hayatlarına dönmeleri anlamına gelir.

Fue tekniği erkeklerde başarılı bir biçimde uygulanabildiği gibi kadınlarda da oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca işlem sonrasında iyileşme süreci daha hızlı bir biçimde tamamlanır.

Fue Tekniğinin Avantajları Nedir?

Fue tekniği ile saç ekimi yapılırken normale göre daha fazla saç kökü alınıyor olsa da saç kökleri zarar görmediği için işlem sonrasında herhangi bir saç kaybı yaşanmayacaktır. Ayrıca işlem cihaz ile yapıldığı için kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Fue tekniği ile sadece saça değil yanı sıra kaşlara ya da sakallara da ekim işlemi yapılabilir. Uygulamanın en güzel yanı ise kişi tamamen kel olsa bile yöntemin uygulanabilmesidir. Tamamen kel olan bir kişiye işlem esnasında transfer göğüs kıllarından alınıyor. Böylece işlemden yararlanan kişi kapsamı oldukça artmaktadır.

İşlemin tek bir dezavantajı bulunuyor. Fue ile saç ekimi tek bir seansta tamamlanmıyor. Her ne kadar seans süreleri kısa olsa da seansların uzun olması maddi olarak kısmen yorucu olabiliyor. Fakat işlem sonunda ne kadar saç kökü transfer edilmiş hemen hemen ise o kadar saç çıkıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu