Ana1
ErkekSaç Ekimi

Saç Ekiminde Estetik Neden Önemlidir?

Saç Ekiminde Estetik Neden Önemlidir?

Saç Ekimi Nedir?

Son dönemlerin en popüler işlemlerinden biri saç ekimi olmuştur. Çevre kirliliği ve diğer kimyasal etkenler ile saç sorunları da artmıştır. Kadın ve erkeklerde farklı saç sorunları görülmeye başlamıştır. Sorunlar farklı olsa da, sonuç aynıdır.

Genetik etkenlerin yanında yukarıda bahsedilen nedenler, saçların yıpranmasına ve güçsüzleşmesine neden olarak zamanla saç dökülmesine dönüşür. Saçlar estetik açıdan çok önemlidir. Karşılaşılan bir kişi ilk olarak saçlar ile etkilenmektedir.

Sağlıklı ve gür saçlar karşıda pozitif bir elektrik oluştururken, sönük ve seyrek saçlar negatif bir ortam yaratabilmektedir. Birçok kişi saçlarına önem vermese de, aslında saçlar vücudumuzdaki en önemli alanlardan biridir.

Vücudun bütün alanları bakım isterken saçlar da bakım istemektedir. Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan kişiler birçok yöntem denemektedir. Ancak bu yöntemler etkili ve kalıcı değildir. Buna bağlı olarak geliştirilmiş olan estetik saç ekimi rağbet kazanmıştır.

Saç ekimi işlemleri eskiden bu kadar popüler değildi. Çünkü eskiden sistemler de bu kadar geliştirilmemişti. Uygulanan saç ekimi sonrasında herhangi bir yan etki görülmemektedir. Ayrıca saç ekimi yöntemleri ve saç ekimi cihazları teknoloji ile bağlantılı olarak geliştirildiği için saçlar daha doğal olmaktadır. Saç ekiminin uygulanış biçiminin de bunda etkisi büyüktür.

Estetik Saç Ekimi

Saç ekiminde estetik çok önemlidir. Çünkü ilk dikkat çeken alan saçlar olduğu için yapılan işlemin doğru yapılması ve doğal durması önemlidir. Dikkat edilmeden ve özen gösterilmeden yapılan saç ekimleri, kişide doğal bir görüntü yaratmayacağı için estetik durmaz. Bu durumda herhangi bir ortama girildiğinde de bu direkt olarak fark edilir.

Saç ekim yönteminde en önemli estetik kazanç iz kalmamasıdır. Saç ekim yöntemlerinden bir tanesinde yani Fut tekniğinde, ense kısmında 8 cm’lik bir iz kalmaktadır. Bu iz yeni çıkan saçlarla görülmemektedir. Ancak geliştirilen diğer yöntemler ile ekim sonrasında herhangi bir kalmamaktadır.

Saç ekimi sonrasında saçın doğal durması estetik görüntüyü etkilemektedir. Bu nedenle saç ekimi işlemlerinin uzman kişilere yaptırılması gerekir. Saç ekimi öncesinde süreç ile ilgili her türlü ayrıntının sorularak konu hakkında bilgi sahibi olunması önemlidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu