Ana1
Saç Ekimi

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç Ekimi Nedir?

Kadın ve erkeklerin en büyük problemlerinden biri saç dökülmesidir. Görselliğe önem veren kişiler için saçları çok önemlidir. Bir ortama girildiğinde ilk dikkat edilen nokta saçlardır. Bu durum hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir.

Saçlar bazı nedenler ile zayıflar ve zamanla dökülmeye başlar. Günlük olarak 100 tane saç telinin dökülmesi normal olarak görülmektedir. Ancak dökülen teller bu sayıyı geçtiği zaman kişinin mutlaka bir uzmana görünmesi gerekir.

Saç dökülmesi doğuştan gelebilen bir durum olduğu gibi, sonradan çevresel etkiler ve yanlış bakım ile de görülmektedir. Saç dökülmesi konusunda eskiden herhangi bir kalıcı tedavi yoktu. Alınan vitamin ve ilaçlar ile dökülme azaltılsa da yeni saçların çıkması sağlanamıyordu.

Geliştirilen sistemler ile son dönemlerde popüler olan saç ekimi nedir ve nasıl yapılır gibi sorular, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Saç dökülmesi ve kellik sorununa karşı en etkili yöntem saç ekimidir.

Güvenli ve kalıcı etkisi ile birçok kişinin tercihi olan saç ekimi, yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin herkesin yaptırabileceği bir işlemdir. Kolay olan işlem esnasında herhangi bir acı da hissedilmemektedir. İşlemin kimlere uygulandığı aşağıda anlatılmıştır.

Saç Ekimi Nedir
Saç Ekimi Nedir

Saç Ekimi Yaptıran Kişilerin Özellikleri

Saç ekimi işlemi, saç dökülmesi sorunu nedeni ile saçları seyrelen ya da kel olan kişilere yapılmaktadır. Bu kişilerin saçsız kalmalarının nedeni şunlardır:

Erkek tipi saç dökülmeleri
Kadın tipi saç dökülmeleri
Yanıklar nedeni ile saç dökülmesi
Doğuştan gelen saç dökülmesi
Kaza ya da ameliyat nedeni ile saç dökülmesi
Enfeksiyon nedeni ile saç dökülmesi
Saçların gerilmesi sonucu oluşan saç dökülmesi

Yukarıda sayılan maddeler nedeni ile saç dökülmesi sorunu yaşayan herkese saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Saç ekimi işlemi öncesinde kişi genel bir taramadan geçirilir ve saç dökülmesinin yoğun olduğu yerler ile ekim yapılacak olan alanlar belirlenir.

Saç köklerinin yoğun olduğu ense kısımları ve kulak arkası kısımlarından alınacak olan saç kökleri, saç dökülmesi yaşanan alana tek tek ekilmektedir. Lokal anestezi uygulandığı için herhangi bir ağrı hissedilmez. Kişinin saç yapısına göre değişse de kısa zamanda saç ekiminin etkileri görülmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu