Saç Ekimi Hakkında Tavsiyeler

0
2331
Saç ekimi tavsiyeleri
Saç ekimi tavsiyeleri

Saç Ekimi Hakkında Tavsiyeler

Saç ekimi konusunda genellikle ilk merak edilen saç ekimi nedir sorusudur? Saç ekimi saç dökülmesi sebebi ile saç kaybı yaşayan kişilerin saçlarına yeniden kavuşmaları için yapılan transfer işlemidir. Tüm dünyada sıklıkla uygulanan bu yöntem ülkemizde de kelliğin kesin çözümü olarak birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Saç ekimi işlemi oldukça hassasiyet gerektirdiği için uygulamadan yararlanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken kriterler vardır.

Hijyene Önem Verin

            Saç ekimi tavsiyeleri arasında ilk sırada hijyen kriteri bulunuyor. Saç ekimi esnasında kafanın arka kısmından alınan saç kökleri kellik oluşan bölgeye transfer edilir. Bu işlem esnasında hafif de olsa kafa derisinde kesikler ve kanamalar gözlenebilir. Saç ekimi yapılan klinik hijyenik olmalıdır ki hasta transfer işlemi esnasında enfeksiyon kapmasın. Saçlarınızdan önce sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir bu neden ile önceliğiniz klinik seçiminde hijyen olmalıdır. Saç ekimine başlamadan önce saç dökülmesine sebep olan başka bir sıkıntının olup olmadığını da anlamak için mutlaka cildiye uzmanı ile görüşmenizde yarar bulunuyor. Eğer saçlarınızı döken bir sağlık problemi ise öncelikle bu sıkıntının ortadan kaldırılması gerekir. Aksi halde yapılan uygulamadan başarısız sonuç alınacaktır.

Saç Kökleri Uygulama için Yeterli Mi?

Saç ekimi işleminde saç ekimi yaptıran kişide yeteri kadar ve canlı saç kökleri bulunmalıdır ki uygulamadan istenen sonuç alınabilsin. Aksi halde uygulama yapılır fakat kafanın arkasındaki saçlarda açılma meydana gelebilir.

Saç ekimi uygulaması ekim yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre yaklaşık olarak 5 ya da 6 saat arasında tamamlanmaktadır. Bu süre oldukça uzun olduğu için uygulama öncesinde karnınızın tok olması süreci rahat bir şekilde atlatmanıza yardımcı olur.

Saç ekimi kısmen da olsa ağrılı bir işlem olması sebebi ile anestezi uygulanır. Genel değil lokal bir anestezi uygulanır. Bu neden ile hasta işlem esnasında uyanıktır ve tüm süreci izler. Anesteziye karşı reaksiyon gösteren bir bünyeye sahipseniz saç ekimi işlemi yaptırma konusunu yeniden düşünün.

Tüm bunların dışında böbrek ya da kalp yetmezliği hatta diyabet gibi rahatsızlıklardan tedavi görüyorsanız saç ekimi size göre olmayabilir.

Son olarak işlemi mutlaka işinde uzman bir kişi ile yaptırmanızda yarar bulunuyor.