Ana1
ErkekSaç Ekimi

Saç Ekimi Hakkında Tavsiyeler

Bu Yazımızda Saç Ekimi Hakkında Tavsiyeler Bulacak ve Bilgi Sahibi Olacaksınız.

Saç Ekimi Hakkında Tavsiyeler

Saç Ekimi Hakkında Tavsiyeler; Bu konuda genellikle ilk merak edilen saç ekimi nedir sorusudur? Saç dökülmesi sebebi ile; saç kaybı yaşayan kişilerin saçlarına yeniden kavuşmaları için yapılan transfer işlemidir.

Tüm dünyada sıklıkla uygulanan bu yöntem ülkemizde de kelliğin kesin çözümü olarak; birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Saç ekimi işlemi oldukça hassasiyet gerektirdiği için uygulamadan yararlanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken kriterler vardır.

Hijyene Önem Verin

            Saç ekimi tavsiyeleri arasında ilk sırada hijyen kriteri vardır. Saç ekimi esnasında kafanın arka kısmından alınan saç kökleri kellik oluşan bölgeye yerleşir. Bu işlem esnasında hafif de olsa kafa derisinde kesikler ve kanamalar oluşur. Saç ekimi yapılan klinik hijyenik olmalıdır ki hasta transfer işlemi esnasında enfeksiyon kapmasın.

Saçlarınızdan önce sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir bu neden ile önceliğiniz klinik seçiminde hijyen olmalıdır. Saç ekimine başlamadan önce saç dökülmesine sebep olan başka bir sıkıntı varsa kontrol edilmelidir. Başka bir sıkıntı olup olmadığını da anlamak için mutlaka cildiye uzmanı ile görüşmenizde yarar var.

Eğer saçlarınızı döken bir sağlık problemi ise öncelikle bu sıkıntının ortadan kaldırılması gerekir. Aksi halde yapılan uygulamadan başarısız sonuç alınacaktır.

Saç ekimi hakkında tavsiyeler

Saç Kökleri Uygulama için Yeterli Mi?

 

Saç ekimi işleminde saç ekimi yaptıran kişide yeteri kadar ve canlı saç kökleri bulunmalıdır ki uygulamadan istenen sonuç alınabilsin.

Aksi halde uygulama gerçekleşir, fakat kafanın arkasındaki saçlarda açılma meydana getirme durumu vardır.

Saç ekimi uygulaması ekim yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre yaklaşık olarak 5 ya da 6 saat arası sürer.

Bu süre oldukça uzun olduğu için uygulama öncesinde karnınızın tok olması süreci rahat bir şekilde atlatmanıza yardımcı olur.

Saç ekimi kısmen da olsa ağrılı bir işlem olması sebebi ile lokal bir anestezi seçeneğiniz vardır. Bu neden ile hasta işlem esnasında uyanıktır ve tüm süreci izler.

Anesteziye karşı reaksiyon gösteren bir bünyeye sahipseniz saç ekimi işlemi yaptırma konusunu yeniden düşünün.

Tüm bunların dışında böbrek ya da kalp yetmezliği hatta diyabet gibi rahatsızlıklardan tedavi görüyorsanız saç ekimi için doktorunuz ile görüşün.

Son olarak işlemi mutlaka işinde uzman bir kişi ile yaptırmanızda yarar var; çünkü piyasada çok fazla bu işi yapan olduğu için işin profesyonellik kısmı çok önemli.

Saç ekim merkezi donör bölgede genel olarak saç ekim operasyonlarında Saç ekim tekniğin iyi sonuç verdiği ve ekilen saç uzaması bir kaç ay boyunca devam ettiğinde iyileşme süreci saç ekiminden sonra hızlanarak saç telini ve tellerinin saç ekim sonrası hızlıca uzadığı görülür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu