Ana1
Saç Şekilleri

Saç Düzleştiricisi İle Yapılabilen Saç Modelleri

Saç Düzleştiricisi İle Yapılabilen Saç Modelleri

Kadınların en önem verdiği konulardan biri saçlarıdır. Bakımlı ve güzel saç modelleri konusunda titiz davranmaktadırlar. Estetiğe önem veren bayanlar, her gün aynı model yapmak istemezler. Değişik saç modelleri ile dikkat çekmek isterler.

Saçları düzleştirmek için kullanılan saç düzleştiricisinin tek işlevi bu değildir. Bu bağlamda düzleştirici ile yapılan saç modeli sayısı çok fazladır. Birkaç tüyo sayesinde saç düzleştiricisi ile birçok farklı saç modeli elde edilebilmektedir.

Öncelikle saç tipine uygun olan bir saç düzleştiricisinin seçilmesi gerekmektedir. Çok ince telli saçlara sahip olan kişilerin ince plakalı saç düzleştiricisi seçmesi gerekmektedir. Bunun yanında ısının da 320 dereceden yukarda kullanılmaması gerekir. Düzleştirici ile saç modellerine başlamadan önce kullanılacak olan bir saç koruyucusu, saçların yıpranmasını önler. Düzleştirici ile yapılabilecek olan modeller aşağıda anlatılmıştır.

Doğal Bukleler

Saç düzleştiricisi ile kolay bir şekilde yapılabilen doğal bukleler, en çok tercih edilen saç modelidir. Alınan bir tutam saç, düzleştiricinin plakalarına yerleştirilir ve geri kalan tutam düzleştiricinin plakasına sarılır. Bu şekilde biraz beklenir ve saç tutamı plakalardan bırakıldığında doğal bukleler elde edilmiş olur.

Dalgalı Saçlar

Saçları dümdüz şekillendirmenin yerine yapılacak olan dalgalı modeller, saçların daha gür görünmesini sağlar. Bunun için düzleştirici saçlardan aşağıya doğru kırılarak kaydırılır ve her bir kıvrımda düzleştirici biraz bekletilir. Böylece doğal dalgalar oluşmaktadır.

Saç Modelleri
Saç Modelleri

Saçları Örerek Dalga Yapma Modeli

Saçlar büyük örgü modelleri ile örülür. Örülen saçların her birinin üzerinden düzleştirici ile geçilir ve sonrasında örgüler çözülür. Bu sayede doğal dalgalı saçlar elde edilir.

Çöp Şişler İle Kıvırcık Saçlar

Düz saçlardan kıvırcık saç modelleri elde etmek için mangal yaparken kullanılan çöp şişlerden yardım alınabilir. Saçın ince tutamı çöp şiş üzerine sarılır. Daha sonra çöp şiş üzerindeki saçın üstünden düzleştirici ile geçilir. Daha sonra saçlar çöp şişlerden çıkarılır ve doğal kıvırcık saç modelleri elde edilir.

Saç düzleştiricisinin ısı ayarına dikkat edilmelidir. Çok yüksek derecede kullanılan düzleştirici saçlara ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle işlem öncesinde mutlaka bir saç kremi kullanılarak saçların korunması sağlanmalıdır. Isı derecesinin ise daha düşük seviyelerde kullanılması gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu