Ana1
Saç Problemleri

Saç Dökülmesini Engelleyen Yağ Karışımları

Saç Dökülmesini Engelleyen Yağ Karışımları

Görselliği en çok etkileyen unsurlardan biri olan saçlar, hem kadın hem de erkekler için çok önemlidir. Saçları daha gür ve daha parlak göstermek için güzellik sırları yöntemleri uygulanmaktadır. Ancak ne kadar bakım yapılsa da saç dökülmesine engel olunamamaktadır.
Cilt bakımı konusunda hassas olan kişiler, saç dökülmesi konusunda da aynı hassasiyeti göstermektedir. Saç dökülmesi çok ciddi sorunlardan biridir. Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Ancak temelde saç bakımının çok iyi yapılmaması gelmektedir.

Saç bakımı için uygulanan güzellik sırları içerisinde saç bakım yağları ile yapılan bakımlar saç dökülmesini büyük oranda engellemektedir. Alternatif tıp önerileri arayanların uyguladığı yağ bakımları ve faydaları aşağıda anlatılmıştır.

Lavanta Çiçeği Yağı

Saçlar için yararlı olan vitaminleri barındıran lavanta çiçeği yağı, doğal bir bakım yöntemi olan cilt bakımı uygulamalarından biridir. Eski zamanlardan bu yana kullanılan lavanta çiçeği yağı, birçok ilacın yapımında da kullanılan bir yağdır. Saç dipleri ile kafa derisi kaslarını güçlendiren lavanta çiçeği yağı, dökülen ve yıpranan saçların bakımını yaparak dökülmesini engellemektedir.

Lavanta Çiçeği Yağı
Lavanta Çiçeği Yağı

Biberiye Yağı

Saç dökülmesine karşı etkili olan yağlardan biri de biberiye yağıdır. Zengin aromalara sahip olan biberiye yağı, saçların uzamasını sağlamaktadır ve koparak dökülmelere karşı etkilidir. Ayrıca uyku esnasında saç köklerinin canlanmasını sağlamaktadır.

Biberiye Yağı
Biberiye Yağı

Kekik Yağı

Saç dökülmesinden en etkili yöntemlerden biri de kekik yağı kullanımıdır. En eski ve en etkili bitkilerden olan kekik yağı, antiseptik özellik göstermektedir. Bu özelliği ile saçlardaki hasarları onanarak saç dökülmesine engel olur.

Kekik Yağı
Kekik Yağı

Limon Yağı

Aroma tedavisi için çok sık kullanılan limon yağı tedavisi, donuk ve cansız olan saçlar için saç kremi özelliği göstererek saçları beslemektedir. Kepeklere karşı da çok etkili olan limon yağı, saçlar için çok güçlü bir çözümdür.

Limon Yağı
Limon Yağı

Adaçayı Yağı

Bitkisel tedaviler alanında en etkili olan yağlardan biri de adaçayı yağıdır. Saç dökülmesinin nedenlerinden biri olan hormonal bozuklukların çözümünde etkilidir. Kadınlık hormonu olan östrojeni salgılayan adaçayı yağı, saç köklerinin etrafındaki zarın kalınlaşmasını engellemektedir. Depresif ruh haline de olumlu etkileri bulunan adaçayı yağı, saç dökülmesinde çok etkilidir.

Adaçayı Yağı
Adaçayı Yağı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu