Ana1
ErkekSaç Ekimi

Robotik Saç Ekiminde İyileşme Nasıl Seyreder?

Robotik Saç Ekiminde İyileşme Nasıl Seyreder?

Robotik Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesi sorunu arttığı için bu konuda geliştirilen yöntemler de artmaktadır. Saç dökülmesi çeşitli nedenler ile olabilir. Öncelikle bunun altında yatan nedenin araştırılması ve ona göre bir tedavi uygulanması gerekir.

Saç dökülmesi tedavisinde en etkili ve en kısa süreç saç ekimi yöntemidir. Popülaritesi gittikçe artan saç ekimi yöntemleri de geliştirilmektedir. Son teknolojik yöntemler ile geliştirilen robotik saç ekimi yöntemi, en yeni yöntemlerden biridir. Sağladığı başarı ile en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur.

Robotik saç ekiminde, donör olan yani saç köklerinin alınacağı alandan el ile ya da başka bir cisimle manuel olarak saç kökleri almak yerine, robot kendisi saç köklerini almaktadır. Ayrıca saçsız alana açılan kanallar da robot tarafından yapılmaktadır.

Normal saç ekimlerinde, saç kökleri alınırken ve yeni alana ekilirken saçların çıkış yönü uzmanın başarısına göre değişmektedir. Sonucun doğal olması da yine uzmana göre değişir. Yani hata payı yüksektir.

Robotik saç ekimi yönteminde ise saç köklerinin çıkış yönü özel bir sistemle robot sayesinde belirlenir. Saç ekimi yapılacak alanların kanal açımı da hatasız olarak yapılmaktadır. Robotik saç ekiminde hata payı çok azdır. Bu nedenle de daha doğal bir sonuç elde edilir.

Saç Ekimi iyileşme süreci
Saç Ekimi iyileşme süreci

Robotik Saç Ekimi Sonrası

            Saç ekiminde iyileşme süreci en merak edilen konulardan biridir. Bu sonuç ekim yöntemine, işlemi yapan kişinin başarısına ve kişinin dikkatine göre değişmektedir. Robotik saç ekimi öncesinde hastanın 5 farklı fotoğrafı çekilir ve saç köklerinin ta yerleri tespit edilir.
Dünya’daki saç ekim yöntemleri arasında en çok saç kökünü ekebilen yöntem robotik saç ekimi yöntemidir. Bir seansta saçın yokluğuna göre işlem tamamlanabilir. Kişide çok fazla açılma yok ise bir işlem ile açılma kapatılabilir.

Saç ekimi işleminde lokal anestezi etkisi ile acı duyulmaz. İşlem gerçekleştirildikten sonra iyileşme süreci de kısadır. Çünkü robotik saç ekimi yönteminde herhangi bir kesi ya da dikiş yoktur. Bu nedenle 1 – 2 gün içinde kişi normal ev hayatına dönebilir. Ancak bir süre ekim yapılan alana dikkat etmesi ve temiz tutması gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu