Ana1
ErkekSaç Ekimi

Robotik Saç Ekimi Nedir?

Farklı bir sistem Robotik Saç Ekimi Nedir, ilgili yazımız.

Robotik Saç Ekimi Nedir?

 

Robotik saç ekimi nedir sorusu; Saç dökülmesi sorunu son dönemlerde hem bayanlarda hem de erkeklerde çok sık görülmeye başlamıştır. Bu durumdan oldukça rahatsız olan kişiler, alternatif yöntemler ile saç dökülmesini engellemeye ve yeni saçların çıkmasını sağlamaya çalışmaktadır. Ancak bu işlemler genelde olumlu sonuç vermemektedir.

Saç köklerinin yoğun olduğu alanlardan yani kişinin kendi saçlarından alınan greftler; saç dökülmesinin azaldığı alanlara eklenmektedir.

Kalıcı ve etkili olan saç ekim nasıl yapılabilir, her geçen gün geliştirilmektedir. Modern çağın en yararlı getirilerinden biri robotik saç ekimi nedir robotik saç cerrahisi yöntemidir.

Robotik cerrahi, sağlık alında birçok farklı operasyona öncülük etmiştir. Daha sonra geliştirilen robotik yöntem, saç ekimi işlemlerinde de uygulanmaya başlamıştır. Robotik saç ekimi yönteminin diğer saç ekimi yöntemlerine göre bazı farklılıkları ve avantajları vardır.

Robotik Saç Ekimi Özellikleri

Saç ekiminin, ve ekim sonrasındaki büyüme sağlayarak hata payını en aza hatta sıfıra indirmektedir. Diğer saç ekimi yöntemlerinden farklı olarak doktorlar tarafından manuel olarak gerçekleştirilen robotik saç ekimi; yanılma ve hata payını minimuma indirmektedir.

Klasik saç ekim yöntemlerinde saçların çıkma yönü, işlemi yapan uzmanın tecrübesine ve dikkatine göre değişmektedir. Bunun tam tersi olarak robotik saç ekimi yönteminde durum aynı değildir.

Saç ekimi işlemini yapan saç ekim robotu, saç kökleri arasındaki boşluğu, saç foliküllerinin ve saç köklerinin çıkma yönünü otomatik olarak algılayarak belirlemektedir. Seans ertesi gün de devam eder.

Saç ekim robotu, işlem esnasında mevcut olan saçlara herhangi bir zarar vermemektedir. Donör bölgedeki sağlıklı saç kökleri kullanılır ve dökülmeme özelliği bulunan bu saçlardan en yüksek seviyededir.

Robotik saç ekimi işleminde robot makine 1 saniyede ortalama 400, 1 saniyede ise ortalama 4.000 ile 10.000 kat fotoğraf çekmektedir. Bu sayede saçın olduğu bölgeye yanlışlıkla saç kökü açılması engellenmiş olmaktadır; Diğer ekim yöntemlerine göre daha az greft sayısı elde edilse de, alınan verim diğer yöntemlerin çok üzerinde olmaktadır.

Robotik saç ekimi yöntemi ile kişiye özel saç tasarımı yapılabilmektedir. İşlem öncesinde 3D model için 5 farklı açıdan resim çeker ve sisteme yüklenen fotoğraflardan gerekli işlemlere kişilerin fikirleri doğrultusunda karar verir.

Fue Saç Nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu