Ana1
Tırnak Bakimi

Protez Tırnakta Yenileme Nasıl Olur?

Protez Tırnakta Yenileme Nasıl Olur?

Estetik bir görünüme kavuşmak isteyenler ya da tırnakları ile sorun yaşayanlar protez tırnak uygulaması sayesinde çok daha güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olabilmektedir. Cilt bakımı konusunda oldukça hassas olan kadınların aynı zamanda tırnak bakımına da önem verdikleri bilinen bir gerçektir. Kadınların güzelleşmesi ve bakımlı olmasına adına geliştirilen bu uygulamalar arasında yer alan protez tırnak son zamanların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer almaktadır. Tırnaklarının geç uzamasından dolayı bakımlı görünüme kavuşamayan ya da istedikleri gibi tırnaklarına şekil veremeyenlerin tercih etmiş olduğu bu uygulama tüm dünyada çok yaygın olarak yapılmaktadır. Protez tırnak uygulamasının yapılması konusunda alanında uzman ve eğitim almış kişilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Protez tırnağın bakımının yapılması da çok önemlidir. Protez tırnakların yenilenmesi konusunda da güzellik uzmanından destek alınması gerekmektedir. Tırnakların uzaması kişiden kişiye farklılık gösterdiği için yenileme zamanında da farklılıklar olmaktadır.

– Protez Tırnak Kullanımının Artıları

Her kadının güzellik sırları bulunmaktadır. Güzelliğine daha da çok güzellik katmak isteyen kadınların tercihi de protez tırnak kullanımından yana olmaktadır. Doğru zaman aralıkları ile yapılan protez tırnak bakımı sayesinde kadınların sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olması mümkündür. Kolay kolay kırılmayan tırnaklara sahip olunması sayesinde her zaman bakımlı görünmek mümkün olmaktadır. Sürülen ojenin uçlarında kırılma ya da soyulma gibi bir durum yaşanmamaktadır. Diğer tüm yöntemlere göre daha başarılı ve daha kalıcı bir uygulamadır. Bu sayede kadınlar istedikleri uzunlukta tırnaklara sahip olabilmektedir.

– Protez Tırnakların Bakımı

Güzellik sırları arasında yer alan protez tırnak uygulaması kesinlikle tırnaklara zarar vermemektedir. 3 ya da 4 haftada bir dip dolgusunun yapılması gerekmektedir. Tırnakların dipten uzaması söz konusu olduğu için uzama gerçekleştikçe diplerin doldurulması gerekmektedir. Uzman kişiler tarafından protez tırnakların çıkartılması gerekmektedir. Bu sayede tırnaklar asla zarar görmemektedir. Cilt bakımı için gitmiş olduğunuz güzellik merkezlerinde protez tırnak uygulamasını da yaptırmak mümkündür.  Protez tırnak yapılırken de çıkartılırken de büyük bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Belirlenen zamanlarda tırnak bakımının yapılması için mutlaka güzellik uzmanına gitmeniz gerekmektedir. İstenilen boy ve şekle getirilen tırnaklar ile kadınlar kendilerini çok daha iyi hissetmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu