Ana1
Ana SayfaEl BakımıTırnak Bakimi

Protez Tırnak Nedir?

Protez Tırnak Nedir?

Tırnaklar özellikle kadınlar için estetik bakımdan oldukça önemlidir. En az cilt bakımı kadar kadınlar tarafından önem verilen tırnaklar zaman zaman görsel açıdan estetik kazandırılmak için farklı uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalardan biri de protez tırnaktır.

Protez Tırnak Kimlere Uygulanır?

Güzellik ve cilt bakımı alanında gösterilen gelişmelerden biri olan protez tırnak estetik görüntünün yanı sıra sağlık bir tırnak görünümü de elde edilmesini sağlıyor. Sağlıklı bir tırnak yapısına sahip olmayan ve tırnakları normale göre oldukça geç uzayan kadınlar için mükemmel bir uygulama olan protez tırnak kadınların güzellik sırları arasında bulunuyor.

Manikür yapma sürekliliğinden kurtaran uygulama kadınlar tarafından oldukça talep görüyor. Artan talebin sebeplerinden biri de bu uygulamanın doğal bir görünüm sağlamasıdır.Uygulama kişinin kendi doğal tırnağı üzerine yapıldığı için oldukça hoş bir görüntü elde edilir. Protez tırnak uygulaması yapılırken mutlaka koruyucu ürün asıl tırnağa uygulanmalıdır. Bu sayede altta kalan esas tırnağın zarar görmesi engellenmiş olur. Altta kalan tırnağın nefes alması sağlandığı için tırnağın sağlıklı yapısı mümkün olduğunca korunur.

Kadınların en çarpıcı güzellik sırları arasında bulunan protez tırnak üzerinde işlem yapmaya müsaittir. Yani uygulamayı yapan kişi dilerse tırnağına oje uygulayabilir.

Kimlere Protez Tırnak Uygulanır?

Özellikle tırnak yemeyi alışkanlık haline getirmiş olan kişilerde uygulanabilen yöntem tırnağında çatlama gibi pürüzlerin bulunduğu kişilerin de kurtarıcısı durumundadır. Tırnak hassasiyeti olan ve sürekli kırılma yaşadığı için tırnaklarından memnun olmayan her kadın için uygulanan protez tırnak uygulaması aslında başarılı bir cilt bakımı uygulamasıdır.

Bunun yanı sıra tırnaklarında ya da parmaklarında mantar problemleri olan kişilerin bu uygulamadan kaçınması gerekir. Aksi halde daha ciddi sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Fakat bu kişiler tedavi görüp problemin ortadan kalkmasını sağladıktan sonra diledikleri uygulamayı yapabilir.

Protez tırnak seçerken mutlaka kişinin asıl tırnak yapısına uygun bir tırnak seçimi yapılmalıdır. Tırnak takıldıktan sonra ise doğallığı korumak amacı ile asıl tırnağın bulunduğu yere kadar tırnağın törpülenmesi gerekir. Bu işlem tırnakta pürüzsüzlüğü de sağlamaya yardımcı olacaktır. Bu ürünlerin genellikle kullanım ömrü bir aydır. Süre bitiminde yeni ürün kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu