Ana1
Tırnak Bakimi

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

PROTEZ TIRNAK NE DEMEKTİR?

Estetik görünüş ve cilt bakımı konusuna düşkün olan bayanlar, güzel görünebilmek için her şeyi yapmaktadırlar. Bu anlamda güzellik ve bakım sektörünün de gelişme göstermesi ile beraber birçok yenilik de ortaya çıkmıştır. Güzellik sırları arasında sayılan, kişiye sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandıran protez tırnak, büyük bir kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Sürekli manikür yaptırma ihtiyacı hisseden kadınları bu dertten kurtarmaktadır.
Takma tırnak gibi uygulamalardan daha kolay olan protez tırnak, cilt bakımı gibi özel bir bakım istemektedir. Protez tırnak uygulamasından sonra belirli zaman aralıklarında tırnak bakımı yapılarak uzun süre kullanım imkânı elde edilmektedir.

 

PROTEZ TIRNAK NASIL YAPILIR?

 

Tırnaklara hiçbir yan etkisi olmayan protez tırnak, kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu madde sürdürten sonra uygulanmaktadır. Bu madde sayesinde gerçek tırnak nefes almaya devam eder. Protez tırnak uygulamasının en güzel yanlarından biri de üzerine oje uygulanabilmesidir. Protez tırnak sonrasında sürülen oje daha kalıcı ve daha etkili görünmektedir.

Bayanlar için güzellik sırları önemlidir. Protez tırnak da güzellik sırrı sayılığı için son dönemlerde çok fazla rağbet görmektedir. Özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler protez tırnak uygulaması ile bu alışkanlıklarından kurtulmaktadır.

Tırnaklarında veya ellerinde mantar hastalığı olan kişilerin protez tırnak kullanması uygun değildir. Ancak tedavi olduktan sonra bu uygulamayı rahatça yaptırabilirler. Protez tırnak uygulamasının 3 farklı şekli vardır. Bunlar;

Akrilik Tırnak: Özel bir sıvı ve özel bir toz karıştırılarak elde edilen karışım ile uygulanmaktadır. Tırnak ucuna plastik olan bir tırnak yerleştirildikten sonra kalan kısımlara akrilik karışım uygulanır.

Akrilik Tırnak
Akrilik Tırnak

Jel Tırnak: Bu yöntem yapılırken tırnağa bir jel uygulanmaktadır. Bu jel kurutularak şekil verilir ve yeni tırnak elde edilir. En kalıcı ve en doğal duran yöntem budur.

Jel Tırnak
Jel Tırnak

Dippig Tırnak: Bu protez tırnak akrilik tırnağa benzemektedir. Ondan tek farkı mat ve kokusuz olmasıdır.

Dipping Tırnak
Dipping Tırnak

Protez tırnak uygulamasında ilk olarak tırnağa koruyucu madde uygulanır. Tırnakların en u kısmına tırnak şeklinde olan protezler yerleştirilir. Bu protezler ya kişinin tırnak şekline benzeyen ya da isteğe bağlı farklı şekillerde olabilen protezlerdir. Doğal olabilmesi için kişinin kendi tırnak seviyesine kadar törpüleme işlemi yapılır. Bu işlemden sonra kalan kısımlar da yine isteğe bağlı olarak seçilen özel tırnak jeli ile kaplanır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu