Ana1
Tırnak Bakimi

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılmalıdır?

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılmalıdır?

PROTEZ TIRNAK NE DEMEKTİR?

            Güzellik sırları uygulamalarından biri olan protez tırnak uygulaması, son zamanların en popüler estetik uygulamalarından biridir. Uygulanmasının kolay olmasının yanında kullanımının da kolay olması, protez tırnağa olan ilgiyi artırmaktadır.

Güzel ve bakımlı görünmenin temel kuralı olan cilt bakımı, protez tırnakta da uygulanarak daha estetik görünüş sağlanmaktadır. Özellikle yaz aylarında ellerin açıkta olması nedeni ile daha çok uygulanan protez tırnak, oje sürülmesine de fırsat vermektedir. Cilt bakımı için yapılan uygulamalar ne kadar önemli ile protez tırnak bakımı da çok önemlidir. Protez tırnak, özellikle çalışan ve tırnaklarına bakım yapamayan bayanlar tercih ettiği yöntemdir. Ancak protez tırnak yapıldıktan sonra, bakımına önem verilmediği zaman çok kısa sürede güzelliğini kaybetmektedir.

Protez tırnağın uzun süre kullanımı kişinin kendi elindedir. Cilt bakımı için uygulanan güzellik sırları, protez tırnak bakımı için de uygulanır ve tırnakların bakımına önem verilirse, protez tırnak uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bazen takılan protez tırnak çıkarılmak istenmektedir.
Takılması kolay olan protez tırnağın çıkarılması da çok kolaydır.

PROTEZ TIRNAK NASIL ÇIKARILIR?

Protez tırnakları çıkarmak için uygulamanın yapıldığı yere gidilmelidir. Protez tırnak yapılırken kullanılan jel benzeri maddeler ile kolay bir şekilde çıkarılabilmektedir. Protez tırnak çıkarıldıktan sonra tırnaklarda hafif bir incelme görülebilir. Bu incelme zamanla geçen ve kalıcı olmayan bir incelmedir.

Protez tırnakları evde çıkarmak isteyenlerin de gerekli malzemeleri bulundurmaları gerekmektedir. Öncelikle protez tırnaklara en uygun törpü seçilmelidir. Tırnakların jel ve akriliklerden arındırmak için uzun süre törpülenmesi gerekmektedir. Sıradan törpüler bu işlemi tam olarak yapamayacağı için protez tırnak törpüleri tercih edilmelidir.

Parlak jel tabakası tırnaklardan arındırılana kadar törpüleme işlemine devam edilir. Tırnak törpülendikçe tozlar döküleceği için bir havlu ya da peçete üzerinde yapılmalıdır. Tırnakları çok kısa ve uzun süre törpülemek, daha sonraki aşamada işlemleri kolaylaştırmaktadır. Protez tırnaklar nedeni ile havasız kalan gerçek tırnaklarda incelme yaşanacağı için tırnak sertleştirici uygulanması tırnakların eski sağlamlığına kavuşmasını sağlamaktadır. Ayrıca protez tırnak çıkarıldıktan sonra tırnakların üzerine vazelin sürülerek tırnakların beslenmesi ve nemlendirilmesi sağlanmalıdır. İşlemlerin protez tırnağın yapıldığı merkezde çıkarılması daha doğru bir işlem olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu