Ana1
Tırnak Bakimi

Protez Tırnak Kimlere Yapılmamalıdır?

Protez Tırnak Kimlere Yapılmamalıdır?

Protez Tırnak

Son dönemlerin en popüler güzellik sırları uygulaması olan protez tırnak, estetik görünümüne çok önem veren bayanların tercih ettiği bir uygulamadır.   Bayanlar için çok kullanışlı olan protez tırnak, kişinin kendi tırnağının üzerine uygulanmaktadır. Cilt bakımı kadar bakım isteyen ve çok önemli olan tırnaklar, bakım yapılmadığında uzamaz ve çok çabuk kırılan bir yapıya sahip olur. Koruyucu maddeler aracılığı ile yapılan protez tırnak uygulaması, kişinin kendi tırnağına zarar vermemektedir. Herhangi bir zaman sınırı bulunmayan protez tırnak, cilt bakımı yapıldığı gibi düzenli olarak bakımı yapılırsa uzun süre kullanılabilmektedir. Ayrıca memnun kalmayan ya da sıkılanlar da istedikleri anda çıkarabilirler.

Takma tırnaklara göre daha kullanışlı olan protez tırnaklar, her zaman ve her yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tamamen doğal bir görüntü sunan protez tırnaklara istenildiği zaman oje bile sürülebilmektedir. Güzellik sırları içerisinde yer alan en özel sırlardan biri olan protez tırnak, şampuan ya da sabun gibi maddelerden etkilenmemektedir. Uzunluğu da kişinin isteğine göre ayarlanabilmektedir.

 

Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir?

 

Protez tırnak uygulaması isteyen ve sağlıklı tırnaklara sahip olan herkese yapılabilmektedir. Özellikle protez tırnak uygulamasını tercih edenler şunladır:

Tırnak yeme problemi nedeni ile şekilsiz ve uzamayan tırnaklara sahip olanlar
Kırılgan tırnak yapısına sahip olanlar
Tırnaklarını uzatmaya zaman ayıramayan ve yoğun çalışan iş kadınları
Dikiş ya da müzik gibi tırnakların çok fazla kullanıldığı işlerde çalışanlar
Her zaman bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyenler
Yanlış yapılan manikür sonrasında tırnaklarında çizgiler oluşan kişiler

Ortalama olarak 1,5 – 2 saat süren protez tırnak uygulaması bazı kişilerin yaptırmasına uygun değildir. Tırnaklarında veya ellerinde bulaşıcı hastalık olan kişilere, mantar tedavisi gören kişilere ve buna benzeyen zührevi hastalığı olan kişilere protez tırnak uygulaması yapılmamaktadır. Ancak kişi bu hastalığı için tedavi görüp tamamen kurtulursa, istediği zaman protez tırnak uygulamasını yaptırabilmektedir.

Protez tırnak uygulamasında tırnağı koruması için sürülen jeller, bu hastalıkların daha da ilerlemesine ve başka kişilere bulaşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle çok dikkat edilmesi ve gerekli tedavi yapıldıktan sonra protez tırnak uygulamasının yapılması gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu