Ana1
Makyaj ÇeşitleriPorselen Makyaj

Porselen Makyajın Zararı Var Mıdır?

Porselen Makyajın Zararı Var Mıdır?

Genel olarak cilt yüzeyinde bulunan yanık, aşırı sivilce ve birtakım yaralar için yapılan ve ağır bir kapatıcı özelliği bulunan porselen makyaj uygulaması aynı zamanda ekran ve podyum dünyasında bulunanlar için de çok fazla kullanılmaktadır. Fakat bunun dışında normal bir cilde sahip olan ve normal hayat tarzı bulunan kişiler için önerilmemektedir.

Özellikle her gün yapılması bunu kullanan kişiler için de belirli zamanlara yayılması uzmanlar tarafından söylenir. Her ne kadar birçok farklı cilt sorunlarını görsel anlamda kapatma özelliğine sahip olsa da, sağlıklı ciltler için aynı şekilde zararı olabilmektedir. Zaman içerisinde cildin doğallığını kaybetmesine ve tazeliğinin yok olmasına neden olabilmektedir. O yüzden porselen makyajı belirli zaman aralıklarına yayarak ve geçerli bir sebebi olan kişiler kullanmalıdır.

Porselen Makyaj Zararlı mı?

Özellikle porselen makyaj yapımı oldukça meşakkatli bir işlemdir ve mutlaka bu alanda uzman ve büyük bir tecrübe sahip olan kişiler bünyesinde yapılmalıdır. Yoğun bir kapatıcı özelliğine sahip olan ve çok fazla makyaj kullanımı gerçekleşirken bu işlem bünyesinde çok ince detaylar kullanılmaktadır.

Bu nedenden dolayı porselen makyaj yapılırken zarar görmemek için mutlaka profesyonel kişiler bünyesinde gerçekleştirilmelidir. Su ile karışım yapılarak taş pudra denen malzemeler eşliğinde gerçekleştirilen porselen makyaj zararları kapsamında taşıması da oldukça zor gerçekleştiğinden dolayı cilt üzerine yoğun bir ağırlık gelmekte ve bu da zaman içerisinde derinin gevşemesine sebep olabilmektedir.

Tüm bunlardan daha da önemlisi çok uzun süre eğer porselen makyaj cilt üzerinde durur ise cilt herhangi bir şekilde hava almadığından dolayı büyük bir zarar görür.

Porselen Makyaj Zararlı-mıdır
Porselen Makyaj Zararlı-mıdır

Porselen Makyaj Mutlaka Uyumlu Yapılmalıdır

Renk olarak fondöten ve pudranın bir araya getirilip uyumlu bir renk bünyesinde cilt üzerinde yapılması büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde kötü bir görünüm ortaya çıkar ve herhangi bir yara ya da yanık ve bunun gibi farklı durumları kapatmakta hiçbir işe yaramaz.

Ayrıca porselen makyaj mutlaka İlk seferde yapılmalıdır. Eğer bu gerçekleşmez ise farklı katmanlar nedeniyle hem hatalar meydana gelecek hem de ciltte birtakım tahrişler söz konusu olacaktır. Bu yüzden herhangi bir süre rötuş ya da tazeleme gibi durumları yapmaya gerek olmadan tek seferde gerçekleştirilmesi büyük bir önem taşır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu