Ana1
Erkek

Omuzlarda Çıkan Kıllara Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Omuzlarda Çıkan Kıllara Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Lazer Epilasyon Uygulaması

            Cilt bakımı konusunda hassas davranan kişiler yalnızca bayanlar değildir. Erkeklerin de yaşadıkları bazı cilt sorunları vardır. Bu konuya bağlı olarak son dönemlerde en popüler olan uygulamalardan biri de lazer epilasyon uygulamasıdır.

Vücuttaki istenmeyen kılların hijyen içinde yok edilmesi işlemine lazer epilasyon denilmektedir. Bu amaçla üretilmiş olan özel ve teknolojik cihazlar yardımı ile tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi sağlanmaktadır. Son zamanlarda teknolojik gelişmenin yaşanması ile lazer epilasyon işlemleri de gelişmektedir.

Ağrısız, etkili ve kalıcı bir yöntem olması nedeni ile hem kadınlar hem de erkekler tarafından çok sık talep edilen lazer epilasyon uygulamasının alanı da çok geniştir. Lazer epilasyon cihazları yardımı ile istenmeyen her alandaki tüyler tek tek lazer ışınları ile taranır. Vücutta uygulamanın yapılacağı bölgeye göre de kullanılan cihazlar değişmektedir.

Omuzlara Lazer Epilasyon Uygulaması

Erkekler kıllara ne kadar alışkın olsa da, özellikle göğüs ve sırt kısmında çıkan kıllardan rahatsız olurlar. Omuz bölgesinde görülen yoğun kıllar nedeni ile kıl dönmesi sorunu da sık sık yaşanmaktadır. Bu bölgelerdeki kıllardan kurtulmak için uygulanan klasik yöntemler çok ağrılı olduğu için pek tercih edilmemektedir. Ayrıca bu işlemler için ikinci bir kişinin olması da gerekmektedir.

Omuz kısmında yoğun kıl sorunu ile karşılaşan erkeklerin yardımına lazer epilasyon uygulaması koşmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması, diğer birçok alanda olduğu gibi omuz bölgesinde de uygulanmaktadır ve etkili sonuçlar vermektedir.

Omuz kısmında görülen kıllar sert ve yerleşimli özellikteki kıllardır. Bu nedenle uygulanacak lazer epilasyon işleminin derinlere kadar inmesi gerekmektedir. Ancak bu sayede kıl köküne ulaşılarak kalıcı çözüm sağlanabilir.

Kalın kıllarda melanin ismi verilen boya maddesi çok fazladır. Bu nedenle lazer melanin tarafından iyi tutulmalıdır. Bu anlamda Diode lazerler daha derinlere inerek kılları köklerinden etkilemektedir. Ancak Alexandrite lazer, yeterli derinliğe ulaşamadığı için etkisi de az olmaktadır.

Erkeklere uygulanan lazer epilasyon seansları da kişinin kıl miktarına, kıl yapısına ve kıl köküne göre değişmektedir. Bazı kişilerde 1 – 2 seans ile biten işlem, bazı kişilerde 4 – 5 seansta bitmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu