Ana1
Ana SayfaCinsel Sorunlar

Nemfomani Nedir?

Nemfomani Nedir?

Nemfomani

Cinsel açlık olarak adlandırılan Nemfomani, kadınlarda görülen bir hastalıktır. Kadınlarda cinsel doyumsuzluk anlamında kullanılan Nemfomani, birçok kesim tarafından tuhaf karşılansa da, aslında çok normal bir durumdur. Çünkü erkeklerin nasıl sekse düşkünlüğü var ise kadınların da olması gayet doğaldır. Ancak her şeyin bir sınırı olması gerektiği gibi bu isteğin de bir sınırı olması gerekmektedir.

Aşırı derecede cinsel isteği ifade eden Nemfomani, kadınların yaşına, psikolojisine bakmadan sürekli bir şekilde seksi düşünmesi ve bu düşüncesini bastırabilmesi için de farklı erkekler ile cinsellik yaşama dürtüsüdür. Bu dürtünün önüne geçilmez ise kadını taşkınlığa ve doyumsuzluğa götürmektedir. Seks yapmayı seven kadınlar ile bu durumdaki kadınlar karıştırılsa da, sevişmekten zevk alan ve bu dürtüsü için farklı erkekler ile birlikte olan kadınlar karıştırılmamalıdır.

Nemfomani Nasıl Anlaşılır?

Farklı şekillerde kendini belli eden Nemfomani dürtüsünü yaşayan kişiler genelde bu durumu kabul etmezler. Ancak kendilerinin sağlığı ve bu durumdan kurtulmaları için yaşadıkları belirtileri önemsemeleri ve önlem almaları gerekir. Nemfomani durumunda görülen belirtiler şunlardır:

-Porno içeriklerine aşırı derecede düşkünlük
-Aşırı derecede görülen cinsel istek giderilemediği zaman bu isteğin öfke ve saldırganlığa dönüşmesi
-Dikkatleri sadece sekse yöneldiği için günlük işlerini yapamaz hale gelirler
-Tam doyum duygusu yaşanmadığı için istek sürekli artar

Nedenleri Nelerdir?

-Genetik faktörler
-Sağlıklı bir çocukluk dönemi geçirememe
-Yetişme ve çevreye bağlı ruhsal sorunlar
-Organik beyin hastalıkları

Bir cinsel işlev bozukluğu olan Nemfomani durumunda kadınlar yaşlarına göre hareket etmemektedir. Bir davranış bozukluğu da sayılan Nemfomani, kadınların sürekli bir erkeği arzulamalarına neden olur. Sürekli cinsel birliktelik yaşasa da tam doyuma ulaşamama hissi yaşarlar.

            Nemfomani çözümü için öncelikle kişinin bu durumunu kabullenmesi ve tedavi olmayı içten bir şekilde istemesi gerekmektedir. Tedavinin amacı kişide dengeli ruh halinin meydana çıkarılmasıdır. Hastaya sıkıntılarını giderecek ilaçlar verilebilir. Bunun yanında cinsel terapiler de düzenlenmektedir.

Kadınların birçoğunda görülebilen Nemfomani hastalığı kesinlikle önemsenmesi gereken bir durumdur. Kadınlar Nemfomani belirtilerini kendilerinde görüyorlar ise mutlaka bir destek almaları gerekmektedir. Bu durumdan utanmadan alınacak olan destek ile Nemfomani tedavi edilmektedir.

CİNSEL SORUNLAR İÇİN BİTKİSEL KÜRLER TIKLAYINIZ…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu