Ana1
Ana SayfaErkek

Mutluluk Çubuğunun Zorunlu Olduğu Haller Nelerdir?

Mutluluk Çubuğunun Zorunlu Olduğu Haller Nelerdir?

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olarak ön plana çıkan ereksiyon problemleri özellikle erkeklerde belli bir yaşı geçtikten sonra daha büyük bir etki yapmakta ve cinselliği tamamen bitirebilmektedir. İstisnai olarak 30’lu yaşlarda da bazı kişilerde bu durum psikolojik olmasının yanı sıra fiziksel açıdan da kendisini gösterebilse de, daha çok 50 yaşın üzerinde olan erkekler açısından büyük bir yüzde ile yaşanabilmektedir.

Ancak günümüzde teknolojinin de her geçen gün daha güçlenmesi ile birlikte mutluluk çubuğu kullanımı sayesinde ereksiyon problemleri tamamen önlenmiş durumdadır. Bu sayede 60 yaşlarında ve hatta 70’li yaşlarda da alanında uzman bir cerrah ile birlikte yapılan operasyon kapsamında takılan protez penis sayesinde cinsel yaşam devam ettirilebilmektedir. Belirli klinik testler ile birlikte bazı etkenler göz önüne alınarak doktor tavsiyesi kapsamında mutluluk çubuğu kullanımı gün geçtikçe daha fazla bir artış göstermektedir.

Mutluluk Çubuğu Hangi Dönem Kullanılmalı?

Mutluluk çubuğu genel olarak artık bir geri dönüşü olmayan operasyonlardan biri olarak bilinmektedir. Penisin iç kısmı büyük bir oranda boşaltıldıktan sonra ameliyat kapsamında penis boşluğuna yerleştirilen mutluluk çubuğu, kişinin hayatı boyunca kullanması anlamına gelmektedir.

O yüzden protez penis çeşitleri mutlaka en son çare olarak doktorlar tarafından hastaya önerilmektedir. Her ne kadar kesin bir çözüm yolu olarak günümüzde ön plana çıksa da, bundan önce farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.  Bunlar içerisinde ilk olarak psikolojik tedavi gerçekleştirilir. Hastanın öz güven kaybı veya cinsellik konusunda yaşadığı bazı korku ve kaygılar nedeniyle mi meydana geldiği ortaya çıkarılır. Fakat eğer durum yapılan klinik testler kapsamında fiziksel olarak kendini göstermiş ise bazı ilaç tedavilerine başvurulmaktadır.

Mutluluk Çubuğunun Kullanım Dönemleri

Belirli bir dönem kapsamında uzman doktorlar tarafından hastaya uygulanan ilaç tedavisinin etki göstermediği dönemlerde son ve kesin çare olarak mutluluk çubuğu uygulaması cerrahi bir müdahale ile gerçekleştirilmektedir. Kişinin yeniden cinsel sağlığına kavuşmasına olanak tanımaktadır.

Günümüz teknolojisi ile birlikte farklı çeşitler altında bulunabilen bu mutluluk çubukları, sıcak su yardımı ile veya hava yolu ile çalışan sistemler altında kullanılabilmektedir. Burada önemli olan hastanın herhangi bir psikolojik ya da fiziksel olarak ilaç tedavisine cevap vermediği zamanlarda mutluluk çubuğu ameliyatının devreye sokulmasıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu