Ana1
Makyaj Malzemelerinin Kullanımı

Makyajın Olmazsa Olmazı Allık Ve Kontür Fırçaları

Makyajın Olmazsa Olmazı Allık Ve Kontür Fırçaları

Aslına bakılırsa makyaj için birçok farklı olmazsa olmaz fırça çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar arasında pudra ile far fırçası, açılı göz fırçası, kaş fırçası ya da kapatıcı fırça ile makyaj süngeri gibi değişik fırça türleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde allık ve kontür fırçaları da bulunmaktadır.

Bir kadının çantasında mutlaka bulunması gereken ve önemli bir zaman geldiğinde adeta hayat kurtaran bu fırçalar sayesinde hanımlar farklı tonlarda en iyi uyumu yakalamak için anında müdahale etme fırsatını bulabilmektedirler.  Özellikle de bir yemeye gidildiği zaman ya da arkadaşlarla bir kafeye gidildiğinde ve hatta özel bir davete katılmak istediği zaman da yine hanımların makyaj tazeleme adına mutlaka kullandıkları bu fırçalar farklı görevler altında büyük bir önem taşımaktadır.


Allık Fırçası

Karıştırma ile birlikte hassas bir uygulama ve kontürleme adına büyük bir öneme sahip olan allık fırçası, hanımların olmazsa olmaz olarak yanına taşıdıkları fırça çeşitlerinden biridir. Pudra fırçasının bir küçük versiyonu olarak da bilinen allık fırçaları, aydınlatma adına ya da bronzlaşmak için kullanacak olan makyaj malzemelerini bu fırça ile kullanmak mümkündür.

Fırçanın boyutunun küçük olması kullanım noktasında aşırı bir makyajın yapılmasına önüne geçer ve bu sayede kötü bir görünüm olmasını engeller. Kullanmak istediğiniz makyaj setini hafif bir şekilde dokundurarak ardından yüzünüze karşı 45 derecelik bir açı ile tutarak elmacık kemiğinden farklı noktaları hafif hafif dokundurmak suretiyle makyajı yapabilirsiniz. Yapılacak olan allığın rengini yumuşatmak adına ise ileri geri doğru hafif hareketlerle sürmeniz size ayrı bir ipucu olarak söylenebilir.

Kontür Fırçası
Kontür Fırçası

Kontür Fırçası

Pudra ya da fondöten ve kapatıcı adına en doğru fırça olarak ön plana çıkan kontür fırçası, birçok farklı ürünü, üzerinde bulunan yoğun kıl kapasitesi sayesinde rahat bir şekilde uygulanmasına olanak tanımaktadır. Özellikle kılların açılı olarak tasarım yapılması doğal bir gölgelendirme yakalamak adına oldukça avantajlı bir fırsat sunmaktadır. Genel olarak  yüz hatlarını şekillendirme adına en çok kullanılan fırça olarak ön plana çıkan kontür fırçaları, 0 sentetik kıllardan oluştuğu için uzun yıllar sorunsuz bir şekilde rahatça kullanım fırsatı sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu