Ana1
Makyaj Malzemelerinin Kullanımı

Makyaj Süngerlerinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Makyaj Süngerlerinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Makyaj konusunda en çok kullanılan aksesuarlardan birisi olan makyaj süngerleri her kadının çantasında ya da makyaj masasında bulunmaktadır. Düzgün bir şekilde kullanılan makyaj süngeri ile harika makyajlar yapmak mümkündür.

Ciltte mucizelere yaratan makyaj süngerini kullanırken de bazı kullanım detayları bulunmaktadır. Makyajın daha kolay ve daha doğal bir şekilde uygulanması konusunda etkili olan süngerleri her yerden kolayca satın almak mümkündür. Makyaj süngerleri kullanışlı makyaj malzemeleri arasında yer alıyor olsa da dikkatli kullanılmadığında cilde zarar verebilmektedir.

Makyaj uygulaması yapıldıktan sonra kullanılan tüm ürünler makyaj süngeri içerisinde kalıntı olarak kalmaktadır. Temizlenmediğinde de bir sonraki makyaj uygulamasında makyaj süngerindeki tüm kalıntı temiz cilde sürülmektedir. Kadınların asla yanından ayıramadığı makyaj süngerinin bakımının yapılması çok önemlidir.

Makyaj Süngerinin Doğru Kullanımı

-Makyaj süngerleri doğru kullanım sayesinde çok iyi işler çıkartmaktadır. Doğru kullanım için yapılması gerekenler aşağıda yer almaktadır.

-Makyaja başlamadan önce makyaj süngerinin daha etkili olması için hafif bir şekilde ıslatılması gerekmektedir.

-Makyaj süngerlerinin huni şeklinde olanlarını tercih edebilirsiniz. Kullanım kolaylığına sahip olan huni şeklindeki makyaj süngerleri ile cildinize daha rahat makyaj uygulaması yapabilirsiniz.

-Makyaj süngerini kullanırken küçük noktalar halinde vuruş yaparak uygulayabilirsiniz.
Ciltteki tüm kızarıklıkları ve lekeleri kapatan makyaj süngerlerini kullanım sonrasında iyi bir şekilde temizlemelisiniz.

Makyaj Süngeri
Makyaj Süngeri

Makyaj süngerinin temizliği

Hijyenik bir şekilde makyaj yapmak sağlıklı bir cilde sahip olmak için çok önemlidir. Kadınların kendilerine ait makyaj süngerlerini bile makyaj sonrasında temizlemesi çok önemli olmaktadır. Uzun süre temizlenmeden kullanılan makyaj süngerleri ve fırçalar ciltte sivilcelere ve kötü bir görünüme neden olmaktadır. Makyaj süngerinin haftada bir ya da haftada iki defa temizlenmesi çok ideal olmaktadır.

Makyaj süngerlerinin temizlenmesi ve bakımı için özel olarak üretilmiş olan temizlik ürünleri bulunmaktadır. Bakterilerin makyaj süngerinde oluşumunu engellemek için evde kendinizde bir uygulama yapabilirsiniz. Bu konuda en etkili olan uygulama zeytinyağı ve sabundur. Zeytinyağı sayesinde makyaj süngerine zarar vermeden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Çok sıcak su yerine ılık su ile yıkanması önemlidir. Makyaj süngerini temizledikten sonra açık alanda kurumasını sağlamalısınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu