Ana1
Ana SayfaCilt Bakım TavsiyeleriVücut Bakımı

Kusursuz Bacaklar için.

Kusursuz Bacaklar

Kadınlar Kusursuz Bacaklar için para harcamaktan çekinmez. Aslında pürüzsüz ve düzgün bacaklar için o kadar para harcamaya gerek yok. Eğer bacaklarınızda varisleriniz varsa ve bunları nasıl yok edeceğinizi düşünüyorsanız elma sirkesi bunun için birebir. Bir tülbenti bir miktar elma sirkesi ile ıslattıktan sonra varisli damarlarınızın üzerine sarın. 1 saat bu şekilde bekledikten sonra ılık suyla duş alın. Bu formül kan dolaşımını hızlandırarak varislerinizin azalmasını sağlayacaktır.

Badem Yağı
Badem Yağı

Badem Yağı

İlk önce duş alın. Daha sonra bacaklarınıza badem yağı ile masaj yapın. Bu şekilde bacaklarınızı nemlendirmiş olacaksınız.

Fırça Masajı

Eğer selülitlerinizden şikayetçiyseniz sert kıllı bir fırçayla ayaklardan başlayarak yukarıya doğru masaj yaparcasına fırçalayın. Kan dolaşımını hızlandırıp selülitleri azaltacaktır.

Karbonat Tekniği

Sıcak suya 4 çorba kaşığı karbonat koyduktan sonra karıştırın. Bu işlemi haftada bir kez yapabilirsiniz. İpeksi bir yumuşaklık ve pürüzsüzlük sağlayacaktır. Kıl dönmelerini de engelleyebilir.

Salatalık

Salatalık idrar sökücü özelliği ile bacaklarınızda bulunan şişkinliği azaltacaktır.

Nemlendirme Önemli

Nem tüm vücudunuz gibi bacaklarınız için de önem taşımaktadır. Nem yoksunu deri kurur ve pul pul dökülür. Bunun için sadece bir nemlendirici krem kullanmanız yeterli olacaktır. Nemlendiriciyi duştan çıkıp kurulandıktan sonra bacaklarınıza uygulayın.

Egzersiz Şart

Selülitlerden kurtulmak ve daha sıkı bir görünüm için egzersiz olmazsa olmazdır. Evde yapacağınız basit yöntemler ile selülitlerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca selülit kremleri işe yarayabilir.

Peeling

Epilasyon öncesi herhangi bir lifle peeling yapmanız bacaklarınızdaki ölü hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bronzlaştırma 

Bacaklarınızı bronzlaştırmak hem daha pürüzsüz görünmelerine hem de çekici olmalarını sağlayabilir. Bronzlaştırıcı pigmentler kullanabilirsiniz.

Dans Etmek
Dans Etmek

Dans Etmek

Salsa gibi hareketli danslar bacaklarınızdaki yağları yakmanın en eğlenceli yollarından biridir. Dans ederken hem vücudunuzdaki tüm yağlardan kurtulur hem de bir tür spor yapmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu