Ana1
Ana SayfaErkek

Kişisel Bakımın Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Kişisel Bakımın Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Etkili bir kişisel bakım için her daim ön planda bulundurmanız ve yapmanız gereken şeyler söz konusudur. Sizin için etkili olacak bu ip uçlarını en sade bir şekilde dile getirmeye çalıştık. Dilerseniz şimdi bunlar nelerdir hep beraber bir göz atalım.

1- Yediklerinizi Gözden Geçirin

Her şeyden önce fit bir vücuda sahip olmak aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürmek demektir. O yüzden boy kilo dengenizi her daim korumaya özen gösterin. Asit içerikli tüm içecek ve yiyecekleri hayatınızdan çıkarmak, alkali beslenmenin zihinsel ve bedensel anlamda kendinizi iyi hissettireceğini unutmamalısınız.

2- Transformal Nefes Alıp Verin

Bakımın sadece dış görünüm ile sınırlı olmadığını keşfedin. Mutluluk ve huzur aynı zamanda ruhsal bir değerdir. Dolayısı ile zihninizi dingin hale getirmek de meditasyon teknikleri ile olabilir. Özellikle günde ortalama 100 kez alınan diyafram nefesi sizin stressiz ve panik yapmadığınız bir yaşam sürmenize neden olacaktır.  Yeteri kadar oksijen ile buluşacak organlarınız olası birçok hastalıktan da sizi koruyacaktır.

3-  Haftada 3 Gün Yürüyüş Yapın

Yürüyüş yapmak için 50 yaşını geçmeyi beklemenize gerek yok. Vücudunuzun iskelet sistemini muhafaza etmek ve sağlığınızı her zaman kontrol altında tutmak orta tempoda ve ortalama 30 dakika yapacağınız yürüyüş ile sağlanabilir. Bunun için sabahın erken saatlerini seçmek gün boyu kendinizi iyi hissetmenize de yardımcı olacaktır.

4- Hobilerinizi Keşfedin ve Uygulayın
İşinizde, eviniz ve sosyal yaşantınızda yapmaktan keyif aldığınız şeylerin listesini yapın. Düzenli olarak haftada 1-2 gün kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın. Bu ruhen ve zihnen sizlere iyi gelecektir. Böylece kaygı gibi hayatınızda soru işareti olacak durumları geride bırakmayı ve yaşama daha pozitif bakmanın değerini kavrayabilirsiniz.

5- Dış Görünümünüze Önem Verin

Ağız ve diş temizliği, saç, kirpik ya da kaş bakımı, siyah nokta temizliği, hoş bir koku kendinize olan öz güveninizi yerine getirecektir. Tarzınızı yansıtan giyim parçalarını seçmek de diğer bir önem vermeniz gereken bakım unsurudur. Kişisel ve etkili bir bakım için doğal ürünleri periyodik olarak kullanmak uzun vadeli mutluluğun temelini oluşturacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu