Ana1
Spor ve DiyetZayıflama ve Sıkılaşma

Kışın Yağ Yakımı Nasıl Olur?

Kışın Yağ Yakımı Nasıl Olur?

Kış dönemleri genel itibari ile havaların soğuk olması nedeni ile egzersiz ve hareketsiz geçen günler olmaktadır. Dolayısı ile bu mevsimde kilo alma riski diğer dönemlere göre daha fazla artış göstermektedir. Peki, sizlerin de kışın genel itibari ile sağlık açısından faydaları ve yağlardan kurtulmak için neler yapmanız gerekmektedir? Öncelikle beslenme düzeyini ve dönemlerini sistematik bir plan dahilinde yapmanız yararlı olacaktır. Kahvaltı işin sağlık açısından en önemli dönemidir. Ekmek kullanmadan hakiki köy tereyağı, 8-10 adet siyah zeytin, yumurta, salata, domates, trup gibi gıdalar tüketmek kalori bakımından düşük ve yağlanmanın önüne geçecek bir etkendir. Tüketeceğiniz zeytinyağı da sizler için bu beklentileri kolaylaştıracak faktörler arasında bulunmaktadır.

Hafta da En Az 3 Kez Yürüyün

Kış zamanlarını hareketsiz geçirmek son derece zararlı olabilir. Özellikle haftanın 3 günü sabah erken saatlerde yarım saat kadar orta tempolu yürüyüş yapmak metabolizma hızınızın artması ve yağ yakımının hızlanması anlamı taşır. Bunu doğru bir beslenme diyet ile yaptığınız da amacınıza varmanın aslında hiç de zor olmadığını görebilirsiniz. Eğer soğuk hava koşulu ve fiziksel durumunuz nedeni ile doğal ortam yürüyüş yapamıyorsanız o zaman spor salonunda yürüyüş bandında ve uzman eğitmenle sağlık riski taşımayan egzersizler yapabilirsiniz.

Bitki Çayları ile Yağ Yakımını Hızlandıran

Kış zamanlarında tüketeceğiniz sıcak bitki çayları da yağ yakımını hızlandırmak da faydasını göreceğiniz etkenlerdir. Beyaz çay, zerdeçal, zencefil senelerden beri tüketilen ve yağlanma riskini en aza indiren faktör olmaya devam etmektedir. Her gün 3-4 fincan tüketmek, dikkat ettiğiniz beslenme ile büyük bir etki oluşturacak ve hızlı bir şekilde göbek, kalça bölgesinde ki yağlardan kurtulmanıza vesile olacaktır.

Günlük Protein Miktarını Doğru Ürünler ile Karşılayın

Pakete girmiş ve birçok katkı maddesi bulunan tüm yiyecekleri hayatınızdan çıkarmalısınız. Yeşil bitki ağırlıklı gıdalardan uzak durmak, kızartma seçeneklerini hayatınızdan çıkarmak, öğün aralarında mevsim meyveleri, ev yoğurdu ya da kuru yemiş tüketmek hem protein miktarınızı karşılaşama hem de yağlanma olmamasının önüne geçecektir. Size özel diyet programı için dilerseniz hemen uzman bir diyetisyene danışarak da destek talep edebilir, yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu