Ana1
Makyaj Malzemelerinin KullanımıMakyaj Teknikleri

Kış Makyajında Kahverengi Tonları

Kış Makyajında Kahverengi Tonları

 

Her mevsimin kendine özgü bir giyim ve makyaj stili bulunmaktadır. Kış mevsiminde hemen hemen her kombine uyum sağlayacak olan kış makyajı trendleri arasında her zaman kahverengi tonları yer alır. Doğal görünümü ve kış mevsimine uygun tonlar olması ile kahverengi rengi ile yapılan makyajlar her sene trendler arasındaki yerini almaktadır. Güzellik sırları dendiği zaman da mutlaka bu tonların kullanıldığı farklı makyaj teknikleri gündeme gelmektedir. Kolay ve pratik detaylar ile herkes kış mevsiminde kahverengi tonlarından yapacağı makyajlarla çok daha canlı ve bakımlı görünecek.

Kahverenginin Birçok Tonu Bir Arada Kullanılmalı

Kahverengi makyajlara dair güzellik sırları için mutlaka rengin farklı tonlarını bir arada kullanma gerekliliği akla gelmelidir. Hep aynı tonlarla yapılan makyajlar çok demode durmaktadır. Bu nedenle gözden dudaklara dek renk geçişleri tercih edilebilir. Örneğin; göz makyajında koyu kahverenginin tonları uygulandığı zaman, dudak üzerinde krem ya da ten rengine yakın tonlarda ruj ya da parlatıcı tercih edilmelidir. Aynı şekilde eğer göz makyajında açık kahverengi tonları kullanılırsa, dudak üzerinde koyu tonlar ile dikkat çekici bir görünüm elde edilebilir. Kış makyajında dengeli bir kahverengi kullanımı gerçekleştirmek isteyenler bu şekilde ton geçişlerini deneyebilirler. Fondöten, pudra ve allık kullanımı kesinlikle far ve rujun önüne geçmemelidir. Görünümü ile ince ve doğal duran cilt ürünleri tercih edilmelidir. Kahverenginin kullanım oranı makyajlar üzerinde oldukça dikkat ister. Ancak her renk kıyafet kombini ile kahverengi kış makyajlarının dikkat çekici olabileceğini söylemek mümkün.

Mat Kozmetik Ürünleri Bu Sene De Moda

Kahverengi rengi ile yapılacak makyajlar için genellikle mat malzemeler önerilmektedir. Kahverengi tonlarını cilt üzerinde çok daha doğal gösterme konusunda en iyi seçimdir. Birçok senede olduğu gibi bu sene için de mat kozmetik ürünleri moda sayılıyor. Bu nedenle kahverengi makyajlarda da rahatlıkla tercih edilebilir. Bununla birlikte parlak ve mat malzemeler bir arada da kullanılabilir. Krem ve kahverengi renkleri ile parlak farların kullanılmasının yanında, ruj seçiminde mat bir kahve tonu tercih edilebilir. Böylelikle daha dengeli ve modern bir makyajın uygulanması mümkün olacaktır.

Kışın Favori Saç Rengi Tarçın Kahverengi Tıklayınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu