Ana1
Gece MakyajMakyaj Çeşitleri

Kırmızı Rujlar Gece Makyajının Tamamlayıcısı Olmuş Durumda

Kırmızı Rujlar Gece Makyajının Tamamlayıcısı Olmuş Durumda

Makyajda Kırmızı Ruj

Kırmızı ruj tek başına bir makyaj olarak görülür. Her kadının sahip olması gereken makyaj ürünlerinin başında kırmızı ruj gelmektedir. Kırmızı rujun etkisi bu kadar çok olsa da riski de fazladır. Kırmızı rengin çekiciliği, kadınların dudaklarında daha farklı bir boyut kazanmaktadır.

Kırmızı ruj sürmeye karar vermiş olan birinin saçından kıyafetine kadar doğru kombinler yapmış olması gerekmektedir. Hem gece hem de gündüz kullanılabilen kırmızı ruj, özellikle gece makyajı yaparken tercih edilmektedir. Makyajının etkileyiciliği kırmızı ruj ile tamamlanmaktadır.

Kırmızı ruj bir nevi kültür olarak görülmektedir. Gündüz yapılan makyajlarda çok fazla tercih edilmeyen kırmızı ruj, gece özel davetlerde ya da düğünlerde sık sık tercih edilmektedir. Ancak her tene ve her makyaja aynı ton kırmızı ruj kullanılmamalıdır. Kırmızı ruju gece makyajında kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda anlatılmıştır.

Gece Makyajında Kırmızı Ruj

Gece makyajlarının vazgeçilmezi kırmızı rujlardır. Kırmızı ruj, yıllardır kadınların hayatında olan ve vazgeçilemeyen makyaj ürünüdür. Kırmızı ruju doğru kullanmak ve doğru tonu yakalamak çekiciliği daha da artırmaktadır.

Açık ten rengine sahip olan bayanların beyaz cildine en uyumlu kırmızı ruj tonları mercan rengi ya da turuncu tonlarındaki kırmızı ruj seçmeleri gerekir. Orta koyulukta bir ten rengine sahip olan bayanların pembe bazlı tonlarda olan kırmızı rujları veya kızılcık rengi tonları tercih etmesi gerekmektedir.

Koyu bir ten rengine sahip olan bayanların ise mürdüm tonlarında ve soğuk tonlarda kırmızı rujları tercih etmesi daha doğrudur. Ruj kullanımı doğru yapılmadığı zaman, dudakta bulunan kusurlar belli olmaktadır.

Kırmızı-Ruj-Gece-Makyajı
Kırmızı-Ruj-Gece-Makyajı

Kötü görüntülerin ortaya çıkmaması için dudakların ölü derilerden arındırılması gerekir. Bunun için hazır olarak satılan dudak peelinglerin kullanılarak dudakların pürüzsüz hale getirilmesi sağlanmalıdır. Bu işlemden sonra sürülen kırmızı ruj, daha etkili ve daha kalıcı olmaktadır.

Kırmızı rujun kalıcılığının artırılması için kalem kullanımı da önerilmektedir. Dudak kenarları aynı renk tonlarındaki dudak kalemi ile çevrelenmelidir. Böylece rujun kenarlar taşması ve dağılması önlenmiş olur. Dudak kenarlarına sürülecek olan kapatıcı da kırmızı rujun dağılmasını engelleyerek gece boyu etkileyiciliğin sürdürülmesini sağlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu