Ana1
Makyaj Temizliği

Kendi Makyaj Temizleme Rutininizi Oluşturun

Kendi Makyaj Temizleme Rutininizi Oluşturun

Makyaj kadınların gün içerisinde ya da özel günlerde kendilerini daha iyi hissettiren bir rutindir. Kadınların kimisi hafif düzeyde kimisi ise yoğun olarak yapsa da makyaj günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Fakat makyaj her ne kadar güzel görünmeye yardımcı olsa da cilt üzerinde kullanılan ürünler cilde zarar vermektedir. Bu neden ile cildin hassas yapısı da dikkate alınarak makyaj sonrasında makyaj temizleme konusuna hassasiyet gösterilmesi gerekir.

Makyaj Temizliğini İhmal Etmeyin

Makyaj kadınların vazgeçilmezlerinden olsa da cildin gün içerisinde temiz bir nefes alabilmesi için mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Aksi halde birbirinden farklı cilt problemleri ile karşı karşıya gelmek olasıdır. Buna rağmen özellikle zaman zaman özellikle de gün sonuna doğru makyajın temizlenmesi zor bir hale gelebilir. Fakat mutlaka kadınların kendine göre bir makyaj temizleme rutini oluşturmaları gerekir. Özellikle hassas cilt tiplerinde bu makyajın derinlemesine temizliği ihmal edilmemelidir.

Makyaj temizliği yaparken öncelikle cildinizi iyi tanımanız gerekir. Hassas bir cilt tipine sahipseniz alkol bazlı temizleyici ürünlerden uzak durun. Ayrıca bazı makyaj ürünlerini sadece su ile temizlemeniz mümkün değildir. Bu neden ile mutlaka temizleme toniği kullanmanız gerekir.

Cildinizi Yormadan Temizleyin

Toniği kullanırken pamuk yardımı ile cildinizi hırpalamadan temizleyin. Bu işlemi pamuk temiz kalana kadar sürdürmeniz gerekir. Aksi halde pamukta kir kalmış ise cildinizde de hala makyaj kalıntısı var demektir.

            Makyaj temizleme rutini oluştururken herkes kendi cilt tipini dikkate almalıdır. Örneğin temizleme toniğinden sonra cildin bir de temizleme jeli ile yıkanması gerekir bu yıkama işlemi için kullanacağınız ürünü seçerken cilt tipiniz etkili olmalıdır. Yağlı cilt tipleri ve kuru cilt tipleri aynı tonik ve temizleme jelini kullanmamalıdır.

Temizleme rutini içerisinde göz makyajının da temizliğinde kullanılan ürünler önemlidir. Göz makyajı temizlenirken mutlaka göz için özel üretilmiş ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Çünkü yoğun göz makyajını sıradan bir ürün ile temizlemek oldukça zordur. Ayrıca rimel gibi ürünleri temizlerken de kirpiklerin dökülmesine sebep olunabilir.

Tüm bu detaylar ışığında kendi rutininizi oluşturabilir ve ertesi güne temizlenmiş ve dinlenmiş bir cilt ile başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu