Ana1
Ana Sayfa

Kaş Kontürü Herkese Yapılabilir Mi?

Kaş Kontürü Herkese Yapılabilir Mi?

 

Son yılların popüler uygulamamalarından biri olan kaş kontürü, önemli güzellik sırları arasında yer alıyor. Eğer dağınık bir şekle sahip veya çok seyrek kaşlara sahipseniz, uygulamayla bu görünümden kurtulabilir ve daha dolgun, şekilli kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş kontürü uygulamasının kimlere uygulanabileceğine değinmeden önce, bu uygulamanın içeriğinden biraz bahsetmek gerekiyor.

Kaş Kontürü Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Bu uygulama, aslında bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. İnsan sağlığına herhangi bir zararı olmayan renk pigmentlerinin, kaşın seyrek olan kısımlarına işlenmesini içermektedir. Profesyonel bir uygulama olan kaş kontürü, dövme gibi cilt üzerine tahribat yaratmaz. Ayrıca dövme boyası gibi doğallıktan uzak bir görünüm oluşturmaz. Bu uygulama, yaklaşık iki veya üç yıl kadar kalıcı olabilmektedir. Günümüzün güzellik sırları içerisinde önemli bir yere sahip olan kaş kontürü, tüm bu özellikleri ile en çok tercih edilen güzellik uygulamalarından biridir.

Kişinin yüzüne en çok yakışan kaş modeli belirlenerek, oldukça doğal ve etkileyici görünümdeki kaşları elde etmek mümkün olabiliyor. Uygulama sırasında kaş bölgesine hafif bir lokal anestezi yapılır ve bu sayede herhangi bir acı hissetmeden uygulama tamamlanır.

Kaş Kontürü Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Oldukça kolay bir uygulama olan kaş kontürü, 18 yaşını tamamlamış olan her birey tarafından rahatlıkla yaptırılabilir. Ancak 18 yaşını tamamlamamış, ergenlik çağındaki gençlerin yüz hatları tam olarak oturmadığından bu yaşın altındaki kimseler için tavsiye edilmiyor.
Kaşları çeşitli nedenlerle dökülen ya da doğuştan seyrek kaşlara sahip olan kimseler, eğer uygun bir kaş ve cilt bakımı ile bu durumdan kurtulabilir ve yeni kaşların doğal olarak çıkması sağlanabilirse, öncelikle bu uygulamalara yer verilmelidir. Çünkü kaş kontürü her ne kadar doğal bir görünüm sunsa da gerçek bir kaşın yerini tutmayacaktır. Kaş bölgesine birtakım doğal yağlar kullanılarak uygulanan cilt bakımı çoğu zaman etkili olmakta ve kaşların yeniden çıkması sağlanabilmektedir. Bu sebeple kaşlarınız için hangi uygulamanın daha doğru olacağına bir uzmanın karar vermesi yerinde olacaktır.  Ayrıca kemoterapi gibi nedenlerle dökülen kaşlar için mutlaka doktorunuza danışarak uygulama yaptırmalısınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu