Ana1
Diyet Çeşitleri

Karatay Beslenmesinin İpuçları Nelerdir?

Karatay Beslenmesinin İpuçları Nelerdir?

Karatay Diyeti

Kilo sorunu, son dönemlerin en büyük problemlerinden biri olmaya başlamıştır. Başta sağlık olmak üzere birçok alanda olumsuz etkiler yaratan kilo sorunu, sağlıksız ve dengesiz beslenme ile hazır gıdalar tüketme sonucunda meydana gelmektedir. Kilo vermek için birçok kişi diyet uygulamaktadır. Ancak doğru bir şekilde yapılmayan diyetler, kişinin sağlığını olumsuz olarak etkilemektedir. Bu nedenle her diyetin uygulanmaması gerekir. Kilo vermek ve istediği görüntüye kavuşmak isteyen çoğu kişinin uyguladığı diyet Karatay Diyeti olmaktadır.

            Sağlık üzerinde durulan Karatay Diyetinde, diyetten çok sağlıklı beslenme önerileri yer almaktadır. Sağlıklı beslenme konusunda uzman olan Canan Karatay, iki öğünlü beslenmenin en doğal beslenme şekli olduğunu savunmaktadır. İnsan vücudunun aç kalmaya programlandığını söyleyen Canan Karatay, bu nedenle uygulanan sağlıklı beslenme ve diyet önerilerinin olumlu ve hızlı sonuçlar verdiğini söylemektedir. Birçok ayrıntı yer alan Karatay Diyeti ’nin ipuçları aşağıda anlatılmıştır.

Karatay Diyeti ‘nin İpuçları

Kilo vermek ve daha zayıf görünmek için özellikle kadınların yapmadığı şey yoktur. İthal zayıflama yöntemlerinden de çare bulamayan bayanların son dönemlerdeki tercihi Karatay Diyetidir. Damak lezzetini bozmadan sağlıklı beslenme önerileri sunan Karatay diyetinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Protein, karbonhidrat ve sağlıklı yağ tüketmek serbest
Sabah kahvaltılarının proteinli olması zorunlu
2 öğün tüketilmelidir, öğün sayısı en fazla 3 olmalıdır
Öğünlerin arasında ortalama 4 – 5 saat olmalıdır
Öğünlerin aralarında limonlu ve şekersiz çay içilebilir
Öğünler arasında limonlu su içilmelidir
Her gün 2 – 3 litre su içilmelidir
En son akşam 20.00’de yemek yenilmelidir
Her gün en az 40 dakika yürüyüş yapılmalıdır
Yenilecek olan yemekler düşük ısıda ve uzun sürede pişirilmelidir
Sıcak yemeklerde ya da kızartmalarda mısır özü ya da ayçiçeği yağı kullanılmamalıdır
Yemelerin içerisine isteğe göre nane ya da kekik atılabilir
Doğal yiyecekler tüketilmelidir
Mevsimine göre besinler tüketilmeli
Katkı maddesi içermeyen yiyecekler tüketilmeli
İşlenmiş gıdalar tüketilmemelidir

Karatay diyeti, tamamen doğal besinler üzerine uygulanan bir diyettir. Tam anlamı ile ipuçlarına uyulduğu takdirde hem sağlıklı hem de hızlı kilo vermek mümkündür. Ayrıca doğal beslenme ile kilo verildiği için verilen kilolar da geri alınmamaktadır.

Başa dön tuşu