Ana1
Kalıcı MakyajMakyaj Çeşitleri

Kalıcı Makyajın Yüzde Kalma Süresi Nedir?

Kalıcı Makyajın Yüzde Kalma Süresi Nedir?

KALICI MAKYAJ NEDİR?

            Cilt bakımı konusunda hassas olan ve her türlü yöntemi deneyen bayanların son dönemlerde tercih ettiği estetik uygulamalardan biri de kalıcı makyajdır. Makyaj yapmak için zamanı olmayan ve sürekli makyajlı görünmek isteyenlere uygulanan estetik operasyona kalıcı makyaj denilmektedir.

Kadınların güzellik sırları arasına giren kalıcı makyaj hem kaşlara, hem dudaklara hem de gözlere yapılmaktadır. Kadınların cilt rengine göre en uyun renk pigmentleri seçilerek kalıcı makyaj uygulaması yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Sürekli bakımlı görünmek isteyen kadınlar için uygulanan kalıcı makyaj, son dönemlerin en popüler estetik uygulamalarından biridir. Kalıcı makyaj işlemi öncesinden ve sonrasında cilt bakımı konusunda dikkat edilmelidir.  Uygulanan işlemin kalıcı olması için bu bakım önemlidir.
Kaşlar için yapılan ve güzellik sırları içinde sayılan kalıcı makyajda, kişinin saç ve ten rengi de göz önüne alınarak en uygu kaş pigmenti seçilir ve kaşın ilk noktasından sonuna kadar uygulanır. Dudak için yapılan kalıcı makyajda da işlem aynıdır. Ancak dudak için yapılan kalıcı makyaj işleminde renk alternatifi çok fazladır. Hem kişinin ten rengine göre yapılabilen dudak makyajı, hem de kişinin en çok istediği uçuk renklerde yapılabilmektedir.

Kalıcı Makyajın Yüzde Kalma Süresi

Kalıcı makyajın yüzde kalma süresi hem işlemin yapıldığı bölgeye hem de kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Ayrıca işlemi yapan kişinin de profesyonel olması önemlidir. Kalıcı makyaj yapıldıktan sonra vücuda uyum sağlaması 2 – 3 haftayı bulabilmektedir.
Dudak için yapılan makyaj sonrasında, dudaklar 3 hafta kadar çok soluk görünür. Ancak vücuda uyum sağladığında renk tam oturur ve doğal görüntüsüne kavuşur. Kaşlarda durum biraz farklıdır. Kalıcı makyaj uygulaması sonrasında kaşlar olduğundan daha canlı ve daha parlak görünmektedir.

Kalıcı makyajın yüzde kalma süresi kaş kontöründe 1 – 1,5 sene arasında değişmektedir. Bu değişim kişinin kaş yapısına ve işlemin yapıldığı yere göre değişebilmektedir. Dudak makyajı ise ortalama olarak 4 yıl kalıcılığını korumaktadır. Kalıcı makyajın süreleri, işlemin doğru yapılmasına göre değişmektedir. Renk değişimi bir iki yıl içerisinde başlasa da bu kişiyi rahatsız etmiyorsa 3 yıl kadar daha kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu