Ana1
Kalıcı MakyajMakyaj Çeşitleri

Kalıcı Makyajın Uygulanmasında Sakınca Var Mıdır?

Kalıcı Makyajın Uygulanmasında Sakınca Var Mıdır?

Bakımlı kadınların güzellik sırları arasında ilk sıralarda yer alan kalıcı makyaj uygulaması özel iğnelerin cilt altına girdirilmesi ile pigmentleri renklendirme işlemidir. Uygulamasında kullanılan iğneler tek kullanımlık ve sterildir.  İçeriğinde bitkisel içerikli maddeler yer aldığı için oldukça sağlıklı ve güvenlidir. Kalıcı makyajda kullanılan maddeler bitki özlü olduklarından dolayı hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmaz ve  yüz çevresine göre tasarlandığı için  koku ve katkı maddeleri içermemektedir.  İçindeki ürünler bitkisel olduğundan dolayı yavaş yavaş zamanla kendiliğinden silinip yok olmaktadır.

Mikro iğnelerle cilt altına organik boyalar yerleştirerek meydana gelen kalıcı makyaj uzun yıllar kullanılabilmektedir.  Bu muhteşem cilt bakımı yöntemini yüz çevresinde beğenilmeyen problemli bölgelere uygulayan bayanlar güzelliğine gölge düşüren kusurları yok etmektedirler. Bu uygulamada doğal ve mineral renkler cilt yüzeyinin altına tek kullanımlık iğne ile empoze edilmektedir. Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan boyaların renkleri de bitkisel içeriklidir ve sağlığa hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.  Uygulama uzman kişiler tarafından hijyenik ortamda yapıldığı sürece sağlık açısından hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.
 


Kalıcı Makyaj Uygulamasını Kimler Yaptırır

Bir nevi cilt bakımı yöntemi olan kalıcı makyaj uygulamasını çalıştıklarından dolayı makyaj yapmaya zaman ayıramayanlar,  kaşları dökülmüş ya da seyrelmiş olanlar,  lens kullananlar ve duyarlı gözleri olanlar,  kozmetik ürünlere alerjisi olduğu için makyaj yapamayanlar,  elleri titreyenler ve artrit hastalığı olanlar, sporcular, atletler,  profesyonel alanda devamlı bakımlı olmak zorunda olanlar,  kavisli kaşlara sahip olmak isteyenler,  kaşlarını şekillendirmekte sıkıntı yaşayanlar ve kaşını aldırmayanlar, kaş şekli bozuk olanlar, yüzündeki asimetrik hattan kurtulmak isteyenler vs. gibi pek çok kişi kalıcı makyaj uygulamasını tercih etmektedir.

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kadınların güzellik sırları  olarak gördüğü  ve 2 seansta tamamlanan  kalıcı makyaj uygulaması ile   arzu ettiğiniz estetik görünüme kavuşacaksınız.  Boşluk doldurma, leke giderme, kontur düzeltme gibi cilt problemi giderici özelliği olduğundan dolayı en çok  kalıcı makyaj uygulaması tercih edilmektedir.  Ufak tefek cilt sorunlarından kurtulmak için oldukça faydalı bir uygulamadır.   En çok cilt kusurları olan ve makyaj yapamayanlar kalıcı makyaj uygulamasına rağbet etmektedir. Tek kullanımlık iğne ile yapılan bu uygulama 2 seansta ve 2 saatlik bir işlemle yapılmaktadır. 1. seansta yüz çizgileri ve hatları belirlenirken, 2. seansta da renklendirme işlemi uygulamaktadır.  Kalıcı makyaj uygulamasından sonra 24 saat banyo yapılmamalı ve bir hafta güneşe çıkılmalı ve solaryuma gidilmemelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu