Ana1
Kalıcı MakyajMakyaj Teknikleri

Kalıcı Makyaj Ne Sıklıkta Bakım Yaptırılmalıdır?

Kalıcı Makyaj Ne Sıklıkta Bakım Yaptırılmalıdır?

Son yılların en çok tercih edilen makyaj uygulaması kalıcı makyaj olmaktadır. Cilt bakımı konusunda oldukça hassas olan kadınların tercih ettiği bu uygulama sayesinde her zaman bakımlı ve güzel görünmek mümkündür. Dünyanın en büyük kolaylığı olması nedeni ile kadınlar her gün makyaj yapmak zorunda kalmamaktadır. Kalıcı makyaj uygulaması oldukça bakım gerektiren bir uygulamadır. Kalıcı makyaj öncesinde ve sonrasında kadınların özenli olması gerekmektedir. Güzellik sırları içerisinde yer alan bu uygulamada kadınların uygun zamanlarsa bakım yaptırması gerekmektedir. Cildin bakımı her zaman ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle de kalıcı makyaj tekniklerinden faydalanmış olanların uzmanın belirlemiş olduğu zamanlarda bakım yaptırması gerekmektedir. Kalıcı makyaj sonrasında ilk 15 gün çok önemli olmaktadır.

– Kalıcı Makyaj Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Estetik açıdan bozulmalara maruz kalınmaması adına kalıcı makyaj sonrasında bakım yapılması gerekmektedir. Eğer bu bakıma dikkat edilmez ise sıkıntılı durumların yaşanması söz konusu olmaktadır. Cildin 15 gün boyunca nemli tutulması kalıcı makyaj uygulaması güzellik sırları içerisinde yer almaktadır. Ayrıca hangi bölgeye kalıcı makyaj yapıldı ise o bölgenin 15 gün süre boyunca su ile temas ettirilmemesi gerekmektedir. Kalıcı makyaj uygulanan bölgede hafif bir gerginlik olması mümkündür. Bu gerginliğin giderilmesi için bakım yapılması ve cildin nemli tutulması çok önemlidir. Havuzlarda bakteri ve mikrop olması nedeni ile uzak durulması önerilmektedir. Kaşıntılı durumların olması mümkündür ve kaşınan bölgelerin kaşınmaması, tahriş edilmemesi gerekmektedir.

– Kalıcı Makyaj Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyaj uygulamasının yapılması ile birlikte mutlaka uzmanın önermiş olduğu uygulamaların ve bakımların yapılması gerekmektedir. Cilt bakımı için gerekli olan işlemlerin yapılmasında mutlaka güzellik uzmanından destek alınmalıdır. Kalıcı makyaj sonrasında güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Peeling ürünleri kullanıyorsanız eğer kalıcı makyaj uygulaması yapılan bölgeye sürülmemelidir. Lazerli epilasyon uygulamasının yapılması durumunda o bölgeye beyaz pamuk konulmalıdır. Normal bir cilt bakımının yapılması için 28 günde bir tekrarlanması gerekmektedir. Sağlıklı beslenme, kötü alışkanlıklardan uzak durma, spor yapma ve bol miktarda su içme kalıcı makyajın daha uzun ömürlü olması için gereklidir. Ayrıca iklimler arası geçiş dönemlerinde de dikkatli olunmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu